P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdietį jūreivį atvirame vandenyne išgelbėjo šiukšlių plūduras (4)

Denis Kišinevskij
2021-02-25


Ramiajame vandenyne 52 metų jūreivis iš Klaipėdos iškrito už borto ir 16 valandų praleido atviroje jūroje. Apie tai, kaip vyko jo gelbėjimo operacija, pasakojama Naujosios Zelandijos tinklapyje Stuff.

Vasario 16 d. apie 4 val. ryto pasikeitus pamainai mašinų skyriuje  krovininio laivo „Silver Supporter” mechanikas Vadimas Perevertailovas pajuto karštį, jam ėmė svaigti galva.

Laivas plaukė iš Naujosios Zelandijos Taurango uosto į britų užjūrio teritoriją – Pitkerno salas. Jūreivis išėjo į denį pakvėpuoti tyru oru, prarado sąmonę ir įkrito į vandenį. 

Niekas iš įgulos nepastebėjo, kaip V. Perevertailovas atsidūrė už borto, tad sausakrūvis plaukė toliau.

Iš visų jėgų stengdamasis išsilaikyti vandens paviršiuje, kol dar nenusileido saulė, jūreivis horizonte pastebėjo juodą tašką ir ėmė plaukti jo link. Nuplaukęs keletą kilometrų, jis pasiekė žvejybinį plūdurą ir, į jį įsikibęs, ėmė laukti pagalbos. 

Vyriausiojo mechaniko laivo įgula pasigedo maždaug po 6 valandų. Kapitonas apgręžė laivą ir ėmė ieškoti dingusio komandos nario.

Jo galimą buvimo vietą nustatė pagal V. Perevertailovo įrašus laivo žurnale, apskaičiavę, kur maždaug tuo metu galėjo būti laivas.

Kapitonas paskelbė pagalbos šauksmą tuo metu tame regiono buvusiems  laivams. Į paiešką įsitraukė prancūzų karinių jūrų pajėgų lėktuvai iš Taičio, prancūzų meteorologai apskaičiavo už borto iškirtusio jūreivio galimą dreifavimo trajektoriją.

Klaipėdietis vandenyne išbuvo 16 valandų. Stuff nuotr.

Šią informaciją „Atviros Klaipėdos“  korespondentui patvirtino mechaniko kolega. Jis taip pat pranešė, kad šiuo metu dėl įvykio vyksta  tyrimas. Neatmetama, kad jo detalės gali būti sensacingos, todėl laivo savininkai ir įgula kol kas nuo komentarų susilaiko.

V. Perevertailovą surado jo paties sausakrūvio įgula. Pamatęs horizonte laivą, nukentėjusysis rado jėgų pakelti rankas ir ėmė šauktis pagalbos.

Anksčiau buvo skelbta, jog klaipėdietį jūreivį surado ir iš vandens ištraukė prancūzų Polinezijos gelbėjimo tarnyba.

„Dėl nuovargio jis atrodė pasenęs 20 metų, bet jis išgyveno. Tėvas labai norėjo išsigelbėti. Aš, ko gero, būčiau iškart nuskendęs, bet jis visada buvo geros formos, buvo sveikas, ir dėl to, manau, išgyveno”, –  žurnalistams sakė V. Perevertailovo sūnus Maratas.

Jis patikslino, kad plūduras nė prie nieko nebuvo pritvirtintas. 

„Tai tiesiog buvo jūros šiukšlės, bet jos laikėsi paviršiuje, o to ir reikėjo mano tėvui”,-  sakė Maratas.

Jo teigimu, tėvas norėjo tą plūdurą pasiimti kaip suvenyrą, bet nusprendė jį palikti vandenyje, vildamasis, kad galbūt jis išgelbės dar kieno nors gyvybę. 


  2021-02-25

  4 komentarai “Klaipėdietį jūreivį atvirame vandenyne išgelbėjo šiukšlių plūduras”

  1. Avatar0op (IP: 86.100.19.54)

   Geru draugu komanda pasigedo draugo po 6 valandu

   • AvatarTy (IP: 84.15.177.37)

    Tu suprask,kad po pamainos visi eina i savo kajutes pailsėti ir pasigedo tik tada kai tikriausiai i kofe taima neatėjo. Jums tik komentuoti jūroje nebuvus. Čia dar greit pastebėjo jug jo pamaima tik po 16 h. būtu prasidėjus,o kas tada?

  2. AvatarBocmanas (IP: 78.62.149.230)

   Tai ar jūreivis ar mechanikas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt