P0

Regionas

Patvirtintas 2021 metų Kretingos rajono savivaldybės biudžetas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-25


Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino šių metų Savivaldybės biudžetą, kuris siekia 46,542 mln. eurų. Daugiausiai numatyta investuoti į rajono infrastruktūrą, gatvių rekonstrukciją, švietimo, socialinių bei sveikatos paslaugų gerinimą ir kt.

„Vienas didžiausių prioritetų šiemet bus skiriamas užsitęsusių projektų užbaigimui – nakvynės namų statybos, Melioratorių ir Vytauto gatvių sankryžos tvarkymo, Vilniaus ir Teresiečių gatvių rekonstrukcijos bei kt. Taip pat, sėkmingai užsibaigus šiuo metu vykstančioms viešųjų pirkimų procedūroms, šiemet turėtume priartėti ir prie vieno svarbiausių rajono socialinės infrastruktūros objektų – sporto ir sveikatingumo komplekso – statybų pabaigos“, – pranešime cituojamas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Suprantu, kad daug kas priklausys nuo to, kaip bus renkamos lėšos į biudžetą. Laikotarpis tikrai sudėtingas, ekonominė situacija nuolat kinta, turime būti atsakingi ir sutelkti pastangas, kad užsibrėžti ambicingi tikslai būtų įgyvendinti ir mūsų atliktais darbais džiaugtųsi Kretingos rajono gyventojai. Norisi padėkoti administracijos darbuotojams, kurie prisidėjo prie biudžeto projekto parengimo ir tarybos nariams, kurie be didelių diskusijų pritarė parengtam projektui“, – teigia Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Švietimo srityje lėšas numatyta skirti švietimo paslaugų kokybės gerinimui, bus įrengtos naujos grupės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, atnaujintos patalpos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, gerinamos mokymo sąlygos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, investuojama į aikštyno prie Pranciškonų gimnazijos modernizavimo darbus. Taip pat šiais metais rajono biudžete numatytas mokesčio dalies už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą ir ugdymą nevalstybinėse švietimo įstaigose kompensavimas. Tvarka įsigalios nuo kovo 1 d.

Savivaldybė ruošiasi ir naujų rajonui svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimui. 2021-ųjų biudžete numatytas finansavimas pėsčiųjų ir dviračių takų sujungimui į vientisą tinklą, triukšmo sienelių statymui. Taip pat numatytos lėšos atviro jaunimo centro patalpų įrengimo projektui parengti. Planuojamos investicijos į Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pritaikymą neįgaliesiems. Planuojama pradėti rengti Rotušės aikštės ir jos prieigų tvarkymo techninį projektą bei administracinės paskirties pastato Vilniaus g. 8, Kretinga modernizavimo projektą.

Ir šiais metais Kretingos rajono gyventojai galės patys spręsti, kur panaudoti dalį savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Rajono biudžete numatyta 180 tūkst. eurų praėjusių metų ir šių metų iniciatyvoms įgyvendinti.
Savo iniciatyvas gyventojai kviečiami teikti iki kovo 1 dienos. Kuriuos iš pateiktų projektų įgyvendinti – balsuodami taip pat spręs patys gyventojai.

2020 m. Kretingos rajono savivaldybės patikslintos biudžeto pajamos buvo 50,278 mln. eurų.

PAGRINDINIAI 2021 METŲ KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO SKAIČIAI

Biudžeto pajamos:

Gyventojų pajamų mokestis – 20,561 mln. eurų;
Nekilnojamojo turto mokestis – 0,780 mln. eurų;
Vietinės rinkliavos – 1,430 mln. eurų;
Kiti mokesčiai ir pajamos – 2,037 mln. eurų;
Valstybės dotacijos – 16,817 mln. eurų;
ES paramos lėšos – 2,097 mln. eurų;
Skolintos lėšos – 1,766 mln. eurų;
Metų pradžios apyvartinių lėšų likutis – 1,052 mln. eurų.

Biudžeto išlaidos:

Švietimo programa – 19,946 mln. eurų (42,9 proc. viso biudžeto);
Strateginio planavimo ir investicijų programa – 4,579 mln. eurų (9,8 proc. viso biudžeto);
Vietinio ūkio programa – 4,932 mln. eurų (10,6 proc. biudžeto);
Seniūnijų programa – 3,654 mln. eurų (7,9 proc. viso biudžeto);
Socialinės paramos programa – 4,672 mln. eurų (10 proc. biudžeto);
Kultūros programa – 2,998 mln. eurų (6,4 proc. biudžeto);
Bendroji programa – 4,078 mln. eurų (8,8 proc. biudžeto);
Kitos programos – 1,681 mln. eurų (3,6 proc. biudžeto).


  2021-02-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt