Vaisingumo klinika įtariama finansinėmis machinacijomis: galėjo būti nuslėpta apie milijonas eurų

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Palmira Mart, Martynas Vainorius
2021-02-25

Klaipėdos policija pranešė, kad atliekant ikiteisminį tyrimą dėl vienos privačios medicinines paslaugas teikiančios įmonės vadovų bei kitų asmenų galimai vykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su apgaulinga įmonės finansų apskaita, trečiadienį ir ketvirtadienį buvo sulaikyti 9 asmenys.

Kratos buvo atliktos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje esančiose Vaisingumo klinikos patalpose, sulaikytų asmenų gyvenamosiose patalpose, transporto priemonėse bei kitose vietose.

„Kratų metų buvo paimta apie pusė milijono grynųjų pinigų,” – ketvirtadienį surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje sakė Klaipėdos apygardos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Jos teigimu, „duomenys yra labai dinamiški, bet žmonės [įtariamieji] kalba”.

„Įtariama, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos, t.y. neapskaitytos pajamos, preliminariais duomenimis, gali sudaryti apie milijoną eurų”, – sakė prokurorė. 

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininko pavaduotojo Raimondo Vaitkevičiaus, šiuo metu asmenys sulaikyti dviem parom, o po apklausų bus sprendžiama dėl jiems taikytinų kardomųjų priemonių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šitoj visoj operacijoj, kuri savo apimtimi buvo labai didelė, dalyvavo 100 policijos pareigūnų, buvo atliktos 47 kratos per visus miestus, kratos truko iki ryto”, – sakė R. Vaitkevičius.    

Siekiami nepakenkti tyrimui, pareigūnai teigė kol kas daugiau duomenų atskleisti negalintys, nes proceso veiksmai dar tebetęsiami.  

„Šios dienos apklausos parodys perspektyvinius poreikius asmenis sulaikyti su suėmimu”, – sakė D. Pocienė.   

Įtariama, jog siekdami išvengti mokesčių ir veikdami pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, Vaisingumo klinikos vadovai atsakingiems darbuotojams buvo nurodę neįtraukti į įmonės buhalterinę apskaitą dalies iš pacientų gautų pajamų. Vėliau šie žinomai neteisingi duomenys apie pajamas, pelną ar turtą buvo įrašyti pateikiant deklaracijas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Dėl to valstybei galimai padaryta žala bus nustatyta vėlesniame tyrimo etape.

Ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas dėl apgaulingo įmonės apskaitos tvarkymo, padėjimo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą pateikimo ir piktnaudžiavimo.

Tyrimą atlieka Klaipėdos AVPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Vaisingumo klinikai vadovauja prof. Algirdas Usonis, a.a. prezidento Algirdo Brazausko žentas. Klinikoje Vilniuje ginekologe dirba jo žmona, prezidento dukra Audronė Usonienė.

Vakarop klinika paskelbė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą bei jos vadovams pareikštus įtarimus.

„Bendradarbiaujame su teisėsaugos pareigūnais ir teikiame jiems informaciją.Vaisingumo klinikos padaliniai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tęsia veiklą ir teikia paslaugas”, – savo tinklapy paskelbė klinika.

 

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Telekomunikacijų salono vadovė išmaniosios įrangos pasisavino už beveik 125 tūkst. eurų

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 59-erių metų Šilutės rajono gyventoja kaltinama telekomunikacinės įrangos pasisavinimu iš salono, kuriam ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos hospiso vadovė atleista nuo atsakomybės pagal laidavimą, bet turės sumokėti baudą

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu pripažinta, kad Klaipėdoje veikiančio sveikatos centro vadovė Rasa Dagienė ir ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Prokuratūra nebeturi pretenzijų statyboms Liepų gatvėje

Šio sausio viduryje Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva pradėtas tyrimas dėl Liepų gatvėje esančio sklypo ir ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This