P0

Sveikata

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje neliko COVID-19 sergančių darbuotojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-01


Klaipėdos jūrininkų ligoninė praneša sulaukusi atokvėpio: COVID-19 infekcija ligoninėje ir jos padaliniuose šiuo metu nebeserga nė vienas darbuotojas. Šis faktas ir pasiektas kolektyvinis imunitetas leidžia darbuotojams jaustis saugesniais bendraujant su kolegomis ir pacientais, taip pat didinti teikiamų paslaugų apimtis.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje skiepytis atsisakė 20 proc. darbuotojų. Santaros klinikų nuotr.

„Šiandien mes santūriai džiaugiamės. Beveik po metų pertraukos ir vėl visi esame sveiki – neturime nė vieno COVID-19 sergančio ligoninės darbuotojo. Vakcinacijos dėka pavyko pasiekti kolektyvinio imuniteto tikslą. Tačiau suvokiame, kad ši situacija trapi ir bet kurią dieną gali pasikeisti. Kol kas ja džiaugiamės ir, paisydami saugumo reikalavimų, maksimaliai didiname teikiamų paslaugų apimtis“, – pranešime spaudai pažymi Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga. 

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje vakcinuota 53 proc., COVID-19 liga persirgo 27 proc. darbuotojų. Taigi, šiuo metu saugūs kolegoms ir pacientams yra 80 proc. įstaigos darbuotojų.

Nors didžioji dalis medikų nei užsikrėsti, nei užkrėsti COVID-19 šiuo metu negali, nerimą kelia pacientai ir nesivakcinavę kolegos.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje dėl vienokių ar kitokių priežasčių skiepytis atsisakė 20 proc. darbuotojų.

Į ligoninę patenka sergančių pacientų, kurių PGR testas yra neigiamas – tai yra, ligos dar nerodo. Tačiau po vienos ar keleto dienų jiems pasireiškia COVID-19 ligos simptomai, pakartojamas testas būna teigiamas. Tokie pacientai gali užkrėsti kitus ligonius ir specifinio imuniteto neturintį personalą.

„Džiaugiamės pasiekę išties gerų rezultatų ir maksimaliai sumažinę pavojų pacientams užsikrėsti COVID-19 liga mūsų įstaigoje, tačiau atsipalaiduoti vis dar negalime. Teikiame visų patvirtintų profilių kontaktines ambulatorines konsultacijas, skubi stacionarinė pagalba teikiamos visuose ligoninės skyriuose. Ligoninė visą parą 7 dienas per savaitę teikia klasterines paslaugas sergantiems miokardo infarktu ir ūminiu insultu, nesvarbu, ar pacientas infekuotas COVID-19 infekcija, ar ne. Pacientai atvyksta iš visos Vakarų Lietuvos, pradedant Tauragės regionu, baigiant Mažeikiais. Nebuvome sustabdę ir planinių paslaugų, tačiau jų skaičių teko riboti dėl covidinių pacientų gydymo. Tikimės artimiausiu metu sugrįžti į prieškarantininį paslaugų teikimo lygį“, – sakė ligoninės vadovas.


  2021-03-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt