Planai miesto centre: prie vertingo pastato „prilipdys“ naują daugiabutį (16)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-03-01

Klaipėdos centre turėtų iškilti naujas daugiabutis namas. Jį planuojama „prilipdyti“ prie nekilnojamųjų kultūros vertybių registre esančio pastato.

Projektuotojų vizualizacija

Paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė UAB „Progresyvūs projektai“ (projekto vadovė Danutė Zubavičienė), nurodoma, kad naujas daugiabutis namas, kuriame planuojama įrengti 10 butų, projektuojamas Priestočio g. 6 esančiame sklype.

Jame jau yra 1935 metais pastatytas trijų aukštų administracinės paskirties pastatas, kurio bendras plotas 585 kv. m.

Šis pastatas yra įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, yra saugomas savivaldybės. Pastatas yra vertingas dėl savo architektūros.

Prie jos derinama ir projektuojamo daugiabučio architektūrinė idėja, nes naujas objektas bus prie jo priblokuotas.

„Naujai pristatomo daugiabučio namo architektūrinė išraiška ir planiniai sprendiniai parenkami atsižvelgiant į esamo pastato vertingąsias savybes“, – pabrėžiama projektiniuose pasiūlymuose.

Juose teigiama, kad planuojamas daugiabutis namas – stačiakampio plano su užapvalinimais galuose, užapvalinimai išdėstyti simetriškai fasado galuose. Be to, fasadai skaidomi horizontaliomis juostomis, kurios yra susietos su esamo administracinio pastato horizontaliu sudalinimu. Langai išdėstyti ritmiškai. Ritmiškumo pabrėžimui, fasade įvedamos vertikalios juostos.

Projektuojamo daugiabučio namo trečias aukštas – stiklinis, fasado plokštuma šiek tiek įtraukta nuo žemesnių aukštų fasadų. Tarp antro ir trečio aukštų įvedamas horizontalus dekoratyvinis elementas – tūrinė juosta, einanti visu statomo daugiabučio perimetru, kuri tampa vizualine esamo pastato pagrindinio fasado erkerio viršutinės dekoratyvinės horizontalios juostos tąsa ir sąsaja tarp dviejų pastatų.

„Derinantis prie esamo administracinio pastato, fasadų apdailai parenkami šviesūs, smėlio spalvos tonai. Architektūrine idėja siekiama, išvengiant tiesioginio esamo fasado kopijavimo, šiuolaikiškomis medžiagomis ir stilistinėmis priemonėmis išsaugant esamo administracinio pastato vertingąsias savybes jas pabrėžti ir susieti su naujai projektuojamu pastatu“, – teigiama projektiniuose pasiūlymuose.

Tiek vertingasis pastatas, tiek naujas daugiabutis bus sklype, esančiame Priestočio g. 6. Sklypas šiaurinėje ir vakarinėje pusėje ribojasi su Priestočio ir Ramiosios gatvėmis. Rytuose ir pietuose yra mažaaukščiai daugiabučiai namai. Sklypo bendras plotas – 0,1654 ha. Sklypas priklauso bendrovei „Augama“, kuri yra ir daugiabučio namo projekto užsakovė ir statytoja.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog į sklypą išliks esamas įvažiavimas iš Ramiosios gatvės.

Naujojo daugiabučio namo gyventojų automobilių parkavimui įrengiamos aikštelės palei gatvę ir pastato rūsio aukšte.

„Šitas objektas (daugiabutis namas – V. S.) planuojamas, nes šitoje miesto dalyje tikrai trūksta naujų butų. Vieta gyvenimui tikrai patraukli, o naujų, modernių statybų šioje vietoje nevyksta. Tai 2-3 aukštų modernus būstas tikrai būtų aktualus“, – paklausta, kodėl planuojamas toks objektas, „Atvirai Klaipėdai“ teigė bendrovės „Augama“ direktorė Jūratė Kazbaraitienė.

Jos žodžiais, statybų leidimą tikimasi gauti iki rugpjūčio, tada ir prasidėtų statybos. Jų pabaiga planuojama kitų metų birželį.

„Investicijų sumos negalime pasakyti, nes dar vyksta derybos, pokalbiai su architektais“, – teigė J. Kazbaraitienė.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki kovo 15 d. adresu J. Zauerveino g. 5-7, Klaipėda, darbo dienomis 8-17 val., tel. (846)216071, arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/lt/savivaldybe/administracija/projektiniai-pasiulymai/223

Pasiūlymus teikti galima iki kovo 15 d. raštu adresu J. Zauerveino g. 5-7, LT92122 Klaipėda, el. p. info@pprojektai.lt

Viešas susirinkimas įvyks kovo 15 d. 16 val. nuotoliniu būdu per ZOOM platformą: https://us04web.zoom.us/j/4758169283?pwd=M1NpNjJzeVJEdzZEZnFKTHpqT0pqZz09

Žymos: | | | | | |

Komentarai (16):

Atsakymų į “Planai miesto centre: prie vertingo pastato „prilipdys“ naują daugiabutį”: 16

 1. Miskinis parašė:

  Sulipdw sovietmecio klaiku pastata ir modernizma, tai dabar atrodo kaip seimunas su aukstakulniais! ?

 2. Rimas parašė:

  Tikrai gerai anonimas parašė, kad regresyvūs projektai pasidarbavo. Vieta – klaiki. Dizainas – apgailėtinas. Idėja verta spyrio į šikną. Tikiuosi tokie projektuotojai lėks lauk ir bus normalesnių su realiais sprendimais, o ne copy paste iš kitų projektų padarytų.

 3. Ką darysi parašė:

  Kiek žmonių tiek nuomonių, vaizduojamas pamiškėje, o stovės prie priešgarsinės sienutės …

 4. Faktas parašė:

  Klaiku gyventi tokioj vietoj…. dundęs dieną naktį

 5. kritikas parašė:

  Maketuoti galėtų sąžiningai, be optinės apgaulės. Realiai tokių žalumynų plotų nebus, pastatas bus įspraustas mažoje erdvėje. Naujakurius kamuos triukšmas nuo geležinkelio ir šalia esančios kelio magistralės.

 6. vietinis parašė:

  Projektinius pasiūlymus parengė UAB „Regresyvūs projektai“ (projekto vadovė Danutė Zubavičienė).

 7. Jonas parašė:

  Puiku,pagaliau kazka grazaus pastatys

 8. Visai gražiai parašė:

  Visai gražiai sugalvota. Tikrai turime blogesnių pavyzdžių.

 9. Anonimas parašė:

  Dėkoju žurnalistei uz gerai nuteikiantį straipsnio pavadinimą.

 10. Fantastinė vieta parašė:

  Noras uždirbti akivaizdus. Ir jei bus prilipdytas prie seno vokiško namo naujadaras, nauji gyventojai gyvens mažiau kaip per 50 metrų nuo geležinkelio tarp tilto ir stoties ir šalia dviejų judrių gatvių. Fantastinė vieta!

 11. Tomas parašė:

  Šiais laikais suprojektuoti gyvenamojo pastato be vitrininių langų darosi nebeįmanoma. Keistas tas žmogaus noras būti visiems kaip ant delno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Verslas

Toliau projektuoja Sendvario atgimimą

Buvusį Sendvario dvaro kompleksą valdantys verslininkai toliau projektuoja jo atgimimą ir plėtrą. 2022-ųjų lapkritį buvo pristatyti bendrovės „Augama” užsakymu UAB ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Vaidila“ pradėjo kelionę nebūtin

Šiomis dienomis pradėtas griauti buvusio kino teatro „Vaidila“ pastatas – vietoje jo iškils naujas statinys, kuriame įsikurs technikos muziejus. Martyno ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

Verslas

Tauralaukyje statys prekybos centrą su gydymo paskirties patalpomis

Projektuotojų vizualizacija Teritorijoje prie Pajūrio ir Akmenų gatvių, Tauralaukio kvartale, Klaipėdoje, projektuojamas dviejų aukštų su antstatu prekybos paskirties pastatas su ...
2024-04-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This