P0

Miestas, Svarbu

Dėl asfalto gamybos Klaipėdoje – valdininkų prašymas

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-02


Gamybos apimtis norinti dvigubinti Klaipėdos asfaltbetonio gamykla sulaukė uostamiesčio valdininkų prašymo rasti priemonių, kaip nedidinti taršos, kuri mieste ir taip 30 kartų viršija Lietuvos vidurkį.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovei „Eurovia Lietuva“ priklausanti Klaipėdos asfaltbetonio gamykla Pamiškės gatvėje, prie Rimkų gyvenvietės, pradėjo veikti 2015 metais. Jos pajėgumai dabar yra tokie, kad per valandą galima pagaminti 240 tonų asfalto.

Gamyklos turimame taršos leidime nurodyta, kad ji per metus į atmosferą gali išmeti 36 tonų teršalų.

„Aplinkos apsaugos agentūrai pateiktoje 2019 metų ataskaitoje gamykla deklaravo, jog per metus išmetė 11 tonų kietųjų dalelių ir po 6 tonas anglies oksidų bei azoto oksidų. Dabar gamykla nori dvigubinti savo pajėgumus ir nori, kad leidžiamų išmesti teršalų kiekis būtų padidintas nuo 36 iki 72 tonų per metus“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.

Norėdama gauti naują taršos leidimą, bendrovė turi pasirengti poveikio aplinkai vertinimo atrankos dokumentus. Jie buvo pateikti derinti ir Klaipėdos savivaldybei. Ji turėjo pastabų, kurias valdininkai antradienį vykusiame pasitarime aptarė su „Eurovia Lietuva“ atstovais.

R. Jievaitienė pabrėžė, jog pagrindinis Klaipėdos savivaldybės siekis yra toks, kad mieste nedidėtų tarša.

Paskutinėje Klaipėdos savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitoje, kuri, beje, yra už 2019 metus, buvo nurodyta, jog į atmosferą iš stacionarių taršos šaltinių išmetamų teršalų kiekis, tenkantis vienam kvadratiniam kilometrui, Klaipėdoje siekia beveik 30 tonų per metus, kai Lietuvoje šis rodiklis nesiekia nė tonos. Kitaip tariant, į atmosferą iš stacionarių šaltinių išmetamų teršalų kiekis Klaipėdoje yra 30 kartų didesnis už Lietuvos vidurkį.

Po tokios ataskaitos, kuriai itin daug dėmesio skyrė ir visuomenininkai, Klaipėdos politikai įpareigojo valdininkus siekti, kad šis rodiklis pagerėtų.

„Gamyklai negalime uždrausti plėstis, didinti gamybos apimčių. Tačiau paprašėme, kad ji parengtų priemonių planą, kaip gali mažinti taršą. Bendrovės atstovai nurodė, kad statys angarus, kuriuose laikys asfaltbetonio gamybai reikalingą produkciją, stengsis gamybą organizuoti uždaruoju būdu. Taip pavyktų sumažinti dulkėtumą, taršą kietosiomis dalelėmis, o miestui tai yra labai svarbu. Kai matysime jau parengtą priemonių taršai mažinti planą, jį įvertinsime ir, matyt, poveikio aplinkai vertinimo atranką suderinsime. Džiugu, kad įmonė yra nusiteikusi geranoriškai ir nori būti ekologiška“, – teigė R. Jievaitienė.

Ji pabrėžė, jog iš gyventojų skundų dėl Klaipėdos asfaltbetonio gamyklos veiklos ir dėl jos kylančio dulkėtumo nėra sulaukta.


  Miesto straipsnių vidus

  2021-03-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt