Asmeninėse „Sodros“ paskyrose – informacija apie gyventojų sukauptą stažą ir taškus pensijai (1)

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-03-03

„Sodra“ praneša atnaujinusi informaciją asmeninėse gyventojų paskyrose. Jose galima ne tik pamatyti būsimos pensijos prognozę, bet ir pateikti prašymą, suformuoti suvestinę ar pasikonsultuoti su „Sodros“ specialistu. Pernai prie asmeninių „Sodros“ paskyrų gyventojai jungėsi 6 mln. kartų.

Prisijungę prie asmeninės paskyros sodra.lt/gyventojui, jau galima patikrinti, kokį pensijų stažą ir kiek pensijos apskaitos vienetų (taškų) gyventojas įgijo iki 2020 metų pabaigos. Nuo šių rodiklių priklauso, kokio dydžio pensiją gausite ateityje. Šią informaciją „Sodra“ atnaujina kas pusę metų pagal kiekvieno dirbančiojo duomenis.

Palmiros Mart nuotr.
  • Šiandien mokamos socialinio draudimo įmokos turės įtakos būsimos pensijos dydžiui;
  • Sumokėjus per metus įmokų nuo 12 MMA įgyjamas 1 metų stažas. Sumokėjus įmokas nuo 12 VDU – įgyjamas 1 apskaitos vienetas (taškas);
  • Prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui galima pamatyti visą informaciją apie savo stažą, pensijų kaupimą, prognozuojamą būsimos pensijos dydį ir kt.

Primenama, kad „Sodra” kaupia duomenis apie gyventojų darbovietes, jose dirbtą laiką ir gautą atlyginimą nuo 1994 metų.

Žmonės, kurie dirbo iki 1994 metų, turėtų patys pateikti „Sodrai” dokumentus, įrodančius jų stažą (darbo knygeles, darbo stažo pažymas, karinius bilietus ir t.t.). Tai padaryti jie gali bet kuriuo metu, nelaukdami, kol sukaks senatvės pensijos amžių. Pateikus šiuos dokumentus, informacija apie stažą bus patikslinta.

Jei žmogus dalyvauja antros pakopos pensijų kaupime, asmeninėje paskyroje jis mato, kokioje bendrovėje ir kokiu tarifu kaupia. Čia taip pat galima palyginti tolesnio pensijų kaupimo alternatyvas. Pasitelkus skaičiuoklę, galima pamatyti ateities pajamų prognozę – koks bus senatvės pensijos dydis, jei nedalyvausite antros pakopos pensijų kaupime, bei kaip šis skaičius keisis, jei pensijai kaupsite papildomai.

Skaičiuoklėje matoma prognozė nereiškia, kad būtent tokio dydžio pensiją žmogus gaus ateityje, tačiau ji leidžia modeliuoti situaciją, atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo, infliacijos, demografinius ir kitus svarbius rodiklius.

Kaip skaičiuojama pensija

Metų stažas įgyjamas per metus sumokėjus socialinio draudimo įmokų ne mažiau nei nuo 12 MMA. Sumokėjus mažiau įmokų įgyjama proporcingai mažiau stažo, tačiau daugiau kaip metų stažo per metus įgyti negalima.

Vienas apskaitos vienetas „uždirbamas“ per metus sumokėjus socialinio draudimo įmokų daugiau nei nuo 12 VDU. Sumokėjus mažiau įgyjama dalis apskaitos vieneto. Per metus galima įgyti daugiausia 5 apskaitos vienetus.

Sulaukus senatvės pensijos amžiaus per visą darbingą laikotarpį įgytas stažas ir apskaitos vienetai sumuojami. Pensijos dydis apskaičiuojamas pagal tais metais taikomą apskaitos vieneto vertę ir bazinės pensijos koeficientą.

Apskaitos vieneto vertė bei bazinės pensijos dydis kasmet indeksuojamas tiek, kiek vidutiniškai auga  ekonomika ir gyventojų darbo užmokesčio fondas.

Asmeninėse paskyrose galima taip pat pasikonsultuoti su „Sodros“ darbuotojais ir gauti asmeninę informaciją.

2020 metais konsultantai atsakė į 67 tūkstančius elektroninių paklausimų, kai 2019 metais tokių užklausų buvo 34 tūkstančiai, t. y. elektroninių paklausimų skaičius per metus išaugo beveik dvigubai.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Asmeninėse „Sodros“ paskyrose – informacija apie gyventojų sukauptą stažą ir taškus pensijai” komentarų : 1

  1. Atiz2000 parašė:

    Idiotizmas. Jei aš po nepriklausomybės dirbau vien už minimumą, tų taškų beveik nėra. Nes turėjau vaikus auginti ir globoti. O mano radijo montuotojos specialybė liko niekam nereikalinga. Galėjau dirbti tik naktine budetoja, darželio auklyte, valytoja. Dabar išėjau į pensiją – 400eur. O stažas 42 m. Kiti tiek gauna su 15 m.stazu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

60 000 savarankiškai dirbančiųjų gali likti be medicininių paslaugų

„Sodros“ duomenimis vis dar yra 60 000 savarankiškai dirbančių žmonių, kurie pasinaudojo lengvata atidėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas dėl ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

ELTA

2026 m. vidutinė senatvės pensija turėtų siekti 755 eurus

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtina, kad išlaikant dabar turimą vidutinių pensijų augimo dydį, siekiama 50 proc. nuo ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Pensijos auga, tačiau vis dar lėtai

Lietuvoje augant vidutiniam darbo užmokesčiui, pamažu auga ir vidutinė senatvės pensija, tačiau atotrūkis tarp jų vis dar labai didelis. Praėjusiais ...
2024-04-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This