P0

Uostas ir jūra

Didžiųjų burlaivių lenktynėms ieško savanorių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-03


Birželio 27-30 dienomis Klaipėda taps didžiųjų burlaivių sostine – čia sugrįžta didžiųjų burlaivių lenktynės „The Tall Ships Races 2021“.

Planuojama, jog tuo metu Klaipėdą aplankys arti 80 burlaivių. Didžiuosius burlaivius uostamiestis priims jau penktą kartą.

Savanoriais gali tapti jaunuoliai nuo 14 metų, o viršutinės amžiaus ribos šiai veiklai nėra. Organizatorių nuotr.

Lietuvos uostamiestis šį kartą bus lenktynių starto uostu. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).

Šiam išskirtiniam renginiui „Klaipėdos šventės“ buria entuziastingų ir energingų savanorių komandą. Nors pasaulis tebegyvena pandeminiu režimu, renginio organizatoriai jau parengė galimo renginio scenarijus, užtikrinančius maksimalų saugumą ir žmonių srautų valdymą.

Uosto vidus kompas

Savanoriai ne tik sutiks ir globos daugiatautes laivų įgulas Klaipėdoje, bet ir patys turės galimybę pažinti jūros bangą. Burlaivių lenktynėms turėtų talkinti iki 120 savanorių komanda.

Savanoriais gali tapti jaunuoliai nuo 14 metų, o viršutinės amžiaus ribos šiai veiklai nėra. Svarbiausias kriterijus, keliamas pretendentams – kalbų mokėjimas. Savanorių komandą kuruos patyręs savanorių lyderis Mindaugas Rukavičius.  

„Oficialioje „The Tall Ships Races 2021“ terminologijoje šiuo metu laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“, kurio įguloje – tik neigiamą testą gavę asmenys. Komanda nekinta ir neturi pašalinių kontaktų, todėl iki pirmojo sustojimo visi yra visiškai saugūs. Klaipėda – starto uostas, todėl esame tikri, jog pasitelkdami atsakingų savanorių komandą sugebėsime
užtikrinti saugų ir su minimaliais kontaktais laivų aptarnavimą, koordinavimą ir administravimą. Tiesa, šiuo metu turime
keturis renginio scenarijus atsižvelgiant į pandeminę situaciją“, – pranešime pažymi „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Norintys tapti neeilinio renginio dalimi kviečiami registruotis jau dabar www.tallships.lt, užpildant savanorio anketą.

Anketų laukiama iki šių metų gegužės 15 d. Daugiau informacijos tel. 8 646 24988 arba el. paštu savanoriai@tallships.lt

Skelbiama, jog šiuo metu jau gauta 40 savanorių anketų.

INFORMACIJA

The Tall Ships Races 2021“  varžybų dalyvių lauks 3 lenktynių etapai ir vienas laisvas – perplaukimo etapas. Iš starto uosto Klaipėdos „The Tall Ships Races 2021“ laivynas pajudės birželio 30 d. Įveikusius 250 jūrmylių atstumą, burlaivius pasitiks Turku miestas (Suomija). Iš jo liepos 8-ąją laivynas pradės perplaukimo (laisvą) etapą, kurio metu aplankys UNESCO pasaulio paveldo objektu paskelbtoje – Suomijos pakrantėje įsikūrusius uostus, įlankas. Trečiasis lenktynių etapas ves iš Talino (Estija) į Mariehamno miestelį, turintį senas ir išdidžias buriavimo tradicijas ir esantį Alandų savivaldos regione. Šio etapo metu burlaiviai įveiks 140 jūrmylių. Paskutinis varžybų etapas, kurio ilgis 400 jūrmylių, laivyną iš Mariehamno nuves į pietus per Baltijos jūrą iki Ščecino.

Paskutinį kartą „The Tall Ships Races“ burlaiviai Klaipėdoje viešėjo 2017-ųjų metų vasarą. Tąkart Klaipėdą puošė daugiau nei aštuonios dešimtys „The Tall Ships Races 2017“ burlaivių.


  2021-03-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt