Startavo anksčiausias iki šiol pajamų deklaravimas

Konsultacijos, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2021-03-03

Trečiadienio rytą Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) davė oficialų startą 2020 metų pajamų deklaravimui – tai anksčiausia šio proceso data. Deklaravimas šiemet truks iki gegužės 3-iosios.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė surengtos spaudos konferencijos metu teigė, jog trečiadienio rytą pajamas jau buvo deklaravę jau daugiau kaip 200 000 žmonių. Klaipėdos regione tai padarė daugiau nei 40 tūkst. (iš jų per 10 tūkst. – klaipėdiečiai).

Deklaravimas ir šiemet vyks pernai pradėto naudoti vedlio pagalba. Anot S. Aliukonytės-Šnirienės, tai pasitvirtinusi priemonė, tik 14 proc. žmonių pernai reikėjo pagalbos, o popierinių deklaracijų buvo sulaukta vos keli šimtai.

2021-ieji, pasak S. Aliukonytės-Šnirienės, bus paskutinieji metai, kai prašymai paramai bus priimami ir popieriniai. Jau ir pernai dėl pandemijos didžioji dalis jų buvo elektroniniai. Pernai tokių prašymų pateikimo terminas buvo pratęstas kelis kartus, o šiemet to jau neketinama daryti.

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sugrąžinimo terminas lieka toks pati – liepos 31-oji, jei deklaracijos nėra klaidų ir jos nereikia tikslinti.

Kaip ir anksčiau, teikti pajamų deklaracijas privalo individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat tie asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą 84 vidutinio darbo užmokesčio sumą (daugiau nei 100 000 eurų) bei kitų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai. Deklaruoti pajamas turi gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD. Taip pat norintys pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (būsto kredito palūkanas, studijų ar gyvybės draudimo įmokas ir kt.) Teikti deklaracijas turi ir dėl 2020 m. užimtų pareigų – politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Šiemet naujovė yra tai, kad dalį sumokėtų mokesčių galima susigrąžinti už bet kurias studijas – iki tol buvo kompensuojamos išlaidos tik už pirmąsias studijas.

Deklaravimo laikotarpiu konsultacijas telefonu teiks ir deklaracijas padės pildyti mokesčių specialistai paskambinus numeriu 1882 (pasirinkimas 1 – „Gyventojų pajamų deklaravimas“) ar kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

„Gyventojai, kurie Mano VMI paskyroje užsisakys autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą, skambučio metu konsultacijos sulauks greičiau, nes sistema atpažins skambinantįjį ir suteiks jam pirmenybę“, – akcentuoja S. Aliukonytė–Šnirienė.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Be kategorijos

„Atviros Klaipėdos“ balandis - su ištikimo tarno netektimi

Balandį, apie kurį ši tradicinė ataskaita, teko turėti neplanuotų išlaidų, nes tarnybą baigė nuo pat pirmų „Atviros Klaipėdos“ dienų naudotas ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Pajamų dar nedeklaravo beveik 6 tūkstančiai tai turėjusių padaryti klaipėdiečių

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, kad pradėjo siųsti priminimus gyventojams, kurie nepateikė pajamų deklaracijų, nors turėjo tai padaryti. ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Pajamų ir turto nedeklaravusiems - VMI priminimas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė 24 ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This