P0

Regionas

Kazimierų netrūksta ir Žemaitijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-04


Nors šiemet dėl pandemijos Kaziuko mugės miestuose atšauktos, šią dieną su vardadieniu sveikinti galima tūkstančius lietuvių: kovo 4-ąją savo vardo dieną švenčia beveik 10 tūkst. Kazimierų, Kazių ir Kazyčių.

Dėl pandemijos šiemet Kaziuko mugės miestuose atšauktos. Archyvinė Martyno Vainoriaus nuotr.

Registrų centro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 9 978 Kazimierai, Kaziai, Kazės ir Kazytės. Populiariausias yra Lietuvos globėjo Kazimiero vardas – jį nešioja 4 397 vyrų. Kiek retesnis šio vardo trumpinys – save Kaziu vadina 3 949 šalies vyrai ar vaikinai.

Tarp moterų šis vardas sutinkamas rečiau – vardo dienos proga sveikinimų sulaukia 1 211 Kazimierų, 383 Kazės ir 38 Kazytės.

Daugiausiai šiais vardais pavadintų asmenų gyvena Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose, tačiau nemažai varduvininkų galima sutikti ir Kretingoje bei Plungėje. Be to, penki vyriausi šių vardų savininkai jau atšventė savo devyniasdešimtąjį jubiliejų.

Vardo populiarumas mažėja

Per Šv. Kazimiero dieną gimusiems vaikams praeito amžiaus viduryje dar buvo gan populiaru skirti šio globėjo vardą. Populiariausi šie vardai buvo praėjusio amžiaus 4-7-ame dešimtmečiuose, o populiarumo viršūnę pasiekė 1958-ųjų kovo 4-ąją – tuomet net 23 tądien gimusiems vaikams buvo duoti Kazimiero ar panašūs vardai.  

Vis dėlto nuo praeito amžiaus 8-ojo dešimtmečio šių vardų populiarumas pradėjo mažėti, o vien tik per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje Kazimiero vardu nepavadintas nė vienas naujagimis.

Šv. Kazimiero dieną (kovo 4-ąją) gimusių vaikų vardų mados pastarąjį dešimtmetį jau kiek kitokios – populiariausių berniukų vardų viršūnėse dominavo Matas, Lukas, Tajus ir Benas, o tarp mergaičių – Ieva, Austėja, Lėja ir Emilija.


  2021-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt