P0

Regionas

Priekulėje duris atvers naujas vaikų dienos centras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-04


Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos specialaus ugdymo skyriuje jau kelias savaites vyksta intensyvūs remonto darbai. Trečiame aukšte esančios patalpos ruošiamos vaikų dienos centro įkurtuvėms. Didesnis, suremontuotas ir vaikams su negalia pritaikytas centras duris atverti turėtų jau šių metų pabaigoje.

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Rangos darbų konkursą laimėjusi UAB „Ranstata“ patalpose jau atlieka įvairius paruošiamuosius darbus – ardo netinkamas grindis, atlieka kitus reikalingus griovimus, o vėliau prasidės ir remontas.

Naujame, erdviame vaikų dienos centre planuojama įrengti mokomąją virtuvę, aktyvaus užimtumo erdvę, pamokų ruošos erdvę, pasyvaus poilsio erdvę, atskirą psichologo kabinetą, socialinių darbuotojų kabinetą, atskirus sanitarinius mazgus mergaitėms ir berniukams, atskirą rūbinę, higienos kambarį, kuriame bus skalbimo mašina, džiovyklė. Naujos patalpos bus pritaikytos ir vaikams su negalia: įrengtas laiptų keltuvas, praplatinti įėjimai, neliks ir slenksčių.

Vėliau taip pat bus įsigyta būtina įranga ir baldai, reikalingi vaikų dienos socialinei priežiūrai ir ugdymo paslaugoms teikti.

Pasak Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, pagalbos vaikams poreikis toks didelis, kad šiuo metu jo tinkamai neįmanoma įgyvendinti.

„Vaikai įstaigą lanko rotaciniu būdu: vieni – atostogų metu, kiti – po pamokų. Dėl patalpų trūkumo nėra užtikrinamos pakankamos socialinės integracijos sąlygos. Labai trūksta vietos, nes Priekulės socialinių paslaugų centre erdve dalijamasi su negalią turinčiais vyresniais nei 21 m. amžiaus jaunuoliais ir senjorais. O rajone turime 92 šeimas, kurios patiria socialinę riziką, jose auga 181 vaikas. Vaikai iš socialinę riziką ar finansinių sunkumų patiriančių šeimų dienos centrą nori lankyti nuolat, o ne tada, kai yra vietų“, – sako V. Riaukienė.

Šiuo metu veikiantis dienos centras 38 kvadratinių  metrų patalpose socialinę priežiūrą ir ugdomąsias veiklas vienu metu gali užtikrinti 20 vaikų. Pernai pakaitomis centrą lankė 34 vaikai. Persikėlus į naujas, net 308 kv. metrų patalpas, paslaugas gaus 73 vaikai.

Projektą „Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Klaipėdos rajono savivaldybėje“ didžiąja dalimi finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, skyręs daugiau kaip 164 tūkstančius eurų. Savivaldybė prie remonto darbų prisidės 23-imis tūkst. eurų.

Klaipėdos rajone šiuo metu veikia du vaikų dienos centrai: Gargždų socialinių paslaugų centre ir Priekulės socialinių paslaugų centre. Pastarąjį lanko vaikai iš keturių Klaipėdos rajono seniūnijų – Agluonėnų, Veiviržėnų, Judrėnų ir Priekulės.


  2021-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt