P0

Kriminalai ir nelaimės

Tarp STT tiriamos galimos korupcijos – ir KUL bei Klaipėdos miesto poliklinika (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-04


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis, tarp jų – ir Klaipėdos, skelbia šiuo metu atliekanti didelės apimties korupcinio pobūdžio ikiteisminį tyrimą.

Juo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, nebuvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Pranešama, jog šiomis dienomis atliekami būtini procesiniai veiksmai visoje Lietuvos teritorijoje, renkami tyrimui reikšmingi duomenys.

Ketvirtadienį prokuratūra pranešė, jog šiuo metu visos Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į šias nusikalstamas veikas galėjo būti įtrauktos daugiau nei 10 Lietuvos gydymo įstaigų iš daugiau kaip 10 savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.

Šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, tarp jų – 4 privačių įmonių vadovams bei 6 gydymo įstaigų vadovams.

LNK duomenimis, tarp tiriamų medicinos įstaigų pateko ir Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) bei Klaipėdos miesto poliklinika.

Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

BNS skelbia, kad Kretingos rajono tarybos nario, buvusio parlamentaro socialdemokrato Virginijaus Domarko, kuriam šiame ikiteisminiame tyrime yra pateikti įtarimai, vadovaujama „Limeta“ 2019-2020 metais pasirašė 1,1 tūkst. sutarčių už 20,577 mln. eurų. Kita tyrime minima įmonė „Graina“, per dvejus metus po laimėtų viešųjų pirkimų sudarė daugiau kaip 600 sutarčių už daugiau kaip 37 mln. eurų. Viešųjų pirkimų duomenys rodo, jog „Graina“ medicininę įrangą tiekė įvairioms Lietuvos gydymo įstaigoms ir savivaldybėms. Pavyzdžiui, tarp didžiausios vertės pirkimų yra Klaipėdos miesto savivaldybės pernai įsigyta 1,3 mln. eurų vertės gama kamera.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-03-04

  3 komentarai “Tarp STT tiriamos galimos korupcijos – ir KUL bei Klaipėdos miesto poliklinika”

  1. AvatarOho ho ? Sutapimas ? (IP: 90.131.33.60)

   ir KUL ir poliklinikos steigėjai yra Klaipėdos m savivaldybės taryba ? Alio , pone mere ? Nėra Jūrininkų , nėra Respublikinės kurios yra SAM pavaldumo ? Kas dėl Dulkio , jis čia nei piršto neprikišo , nes tokios operacijos ruošiamos ne 3 mėnesius , panašu dėkoti reikėtų ” valstiečių ” valdymui .

  2. AvatarPanašu (IP: 78.56.19.8)

   Dulkys rimtai išdulkins vagis. Bet kiek galima- tiek dešimtmečių, o jie vis dar valstybėje klesti.

  3. AvatarO Janušonis (IP: 90.131.45.3)

   Grubliausko ginamas draugelis. Tau ką kartu?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt