P0

Miestas, Svarbu

Uostamiestyje – nauji paukščių gripo atvejai

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-04


Iš Klaipėdos nesitraukia ir paukščių gripas. Neseniai jis patvirtintas nugaišusiai gulbei, kuri buvo rasta Dangės upėje. Be to, laukiama atsakymų dėl dar trijų sparnuočių, kurių gaišenos aptiktos Melnragės paplūdimyje.

Dėl paukščių gripo grėsmės klaipėdiečiams nerekomenduojama lesinti miesto tvenkiniuose susitelkusių sparnuočių. Virginijos Spurytės nuotr.

Ekstremalų įvykį dėl paukščių gripo Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija paskelbė dar sausio 13 dieną. Toks sprendimas buvo priimtas, tris mieste rastoms nugaišusioms gulbėms buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas H5N8. Dvi nugaišusios gulbės, kurios buvo užsikrėtusios paukščių gripu, rastos Žardės tvenkinyje, o viena – uosto akvatorijoje prie Lietuvos jūrų muziejaus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovas Antanas Bauža ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje informavo, kad paukščių gripas Klaipėdoje neseniai nustatytas dar vienai gulbei. Jos gaišena buvo rasta Dangės upėje prie Jono kalnelio, ją ištraukti prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos.

Į laboratoriją Vilniuje yra išsiųsti ir dar trijų gulbių gaišenų mėginiai. Visi šie negyvi sparnuočiai buvo rasti Melnragės paplūdimyje šiaurinio molo link. Šią savaitę tikimasi sulaukti atsakymo, ar nugaišusios gulbės buvo užsikrėtusios paukščių gripu.

„Kažko papildomai daryti neprašome, lieka tos pačios priemonės, kurias buvome patvirtinę. Tik tiek, kad Melnragės paplūdimyje pastatysime papildomą informacinį ženklą. Situacija yra stebima. Džiaugiamės, kad mieste nėra didelių paukštynų. O visi pavieniai paukščių augintojai yra informuoti, kad savo paukščius iki pavasarinės migracijos pabaigos gegužę turi laikyti uždarytus“, – kalbėjo A. Bauža.

„Tikiuosi, kad neatsitiks taip, kaip Rusijoje. Skaičiau, kad joje ir žmonės susirgo šiuo gripu, nes virusas mutavo“, – vylėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis.

A. Bauža neatmetė tikimybės, jog virusas gali mutuoti, nes jis yra didelio patogeniškumo. Tačiau jis pabrėžė, jog šis paukščių gripas žmonės yra neužkrečiamas, tačiau vis tiek nepatariama gaišenų liesti rankomis.

Sausį Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad prie visų mieste esančių tvenkinių, kurie yra paukščių susitelkimo vietos, atsirastų įspėjamieji ženklai, informuojantys, jog paukščių lesinti nerekomenduojama. Juose taip pat patekta informacija, ką daryti, kr kreiptis, radus sparnuočių gaišenų.

Gyventojai apie tokius radinius turi pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Visą parą veikiantis nemokamas jos numeris yra (8 800) 40 403, o Klaipėdos departamento mobilusis telefono numeris – (8 620) 36 088.


  2021-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt