P0

Regionas

Dėl taršos Salantuose – ikiteisminis tyrimas (atnaujinta)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-05


Salantuose nustačius Salanto upės taršos šaltinį, pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Policija praneša, kad jis pradėtas ketvirtadienį gavus pranešimą, kad vienos Salantų sodybos ūkiniame pastate ir sklypo teritorijoje rastos neaiškios kilmės skystos cheminės medžiagos, kurios dėl netinkamo naudojimo ar saugojimo pateko į aplinką ir padarė didelę žalą gamtai.

Minėtosios sodybos šeimininkas jau yra miręs, kas perėmė ir ar iš viso perėmė nuosavybės teises dar aiškinamasi.

Už minėtąjį nusikaltimą gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

ATNAUJINTA. Penktadienį vakarop Kretingos rajono savivaldybė pranešė, kad Žemaitės gatvėje tęsiant taršos šaltinio likvidavimo darbus rastos dar trys apie 20–30 litrų talpos bei viena apie 100 litrų talpa su tepalais ir trys talpos po 200 litrų, iš kurių viena tuščia, o iš kitų sunkiasi skystis, panašus į benzino ir vandens mišinį.

Teršalai iš rastų talpų ir iš iškastų duobių, kuriose buvo susikaupęs užterštas gruntinis vanduo, išsiurbti ir išvežti utilizuoti.

Iš ketvirtadienį minėtoje vietoje rastų užkastų talpų, taip pat rezervuarų ūkinio pastato viduje buvo išsiurbta bei išvežta utilizuoti apie 6 tonos naftos produktų.

Savaitgalį Salantuose ir toliau nuolat budės ugniagesiai, kurie prižiūrės, ar neatsinaujina tarša į vandens telkinį ir upelį.


  2021-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt