P0

Kultūra

Tarp „Auksinių scenos kryžių“ nominantų – ir klaipėdietiški kūriniai bei kūrėjai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-08


Kultūros ministerija pranešė sulaukusi 75 siūlymų skirti Profesionaliojo scenos meno premijas už 2020 m. darbus. Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Profesionaliojo scenos meno premijos laureatams bus įteiktos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Renginį tiesiogiai transliuos LRT.

Premijų už reikšmingiausius einamųjų metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus ir premijos už ilgametį indėlį į scenos meną laureatams bus įteikiami atminimo ženklai – „Auksinis scenos kryžius“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Siūlymus skirti premijas vertino iš devynių teatro, šokio, dailės ir muzikos ekspertų susidedanti komisija: Margarita Alper, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva, Janina Stankevičienė ir Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.

Tarp jų atrinktų nominantų yra ir klaipėdiečiai kūrėjai bei Klaipėdoje atlikti darbai.

Už režisūrą apdovanojimą gali gauti Dalius Abaris už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Jis kartu su Sigita Šimkūnaite yra nominuotas ir už šios operos scenografiją. O Metų solistu gali tapti Almas Švilpa už Olando vaidmenį šioje operoje, kaip ir Tadas Girininkas už Dalando vaidmenį bei Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). 

Metų choreografijos nominacijoje – Robertas Bondara, nominuotas už choreografiją šokio spektakliui „Faustas“ Klaipėdos valstybiniame  muzikiniame teatre.

Dėl metų šokėjos vardo kartu su Marija Ivaškevičiūte (nominuota už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ iš Šeiko šokio teatro) varžysis ir Oleksandra Borodina, nominuota už Margaritos vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“  minėtame Klaipėdos muzikiniame teatre.

Metų šokėjas nominacijoje – irgi su Klaipėda susiję vardai: Niels Claes, nominuotas už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) ir „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras) bei Romanas Semenenko(už Fausto vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas“.

Metų spektakliu vaikams ir jaunimui gali tapti „Didysis sprogimas“ (Klaipėdos lėlių teatras ir Itim Ensemble).


  2021-03-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt