P0

Miestas

Išvada: Romandas Žiubrys pažeidė įstatymą (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-10


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs uostamiesčio savivaldybės valdomos VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Romandas Žiubrys. Palmiros Mart nuotr.

Anot VTEK pranešimo, tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2017-2020 m. R. Žiubrys nuolat sprendė dviejų VšĮ „Klaipėdos šventės“ dirbusių jam artimų asmenų (žmonos Ievos Žiubrienės ir jos brolio Petro Juciaus) darbo eigos klausimus: dėl darbo sutarties keitimų, atlyginimo priemokų, kasmetinių atostogų, poilsio dienų ir kitus. VTEK neturi duomenų, kad jis būtų nusišalinęs.

VTEK akcentuoja, kad tarnybiniai veiksmai privalo būti atliekami nešališkai ir objektyviai, todėl spręsti klausimus dėl artimų asmenų yra draudžiama. Pabrėžiama, kad tokiose situacijose svarbus ne faktas, jog artimi asmenys dirba vienoje įstaigoje, o tai, kad nenusišalinama ir sprendžiami su jais susiję klausimai.

Anot VTEK, šiuo atveju R. Žiubrys privalėjo informuoti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorių apie galimą interesų konfliktą, nusišalinti ir jokia forma nedalyvauti priimant sprendimus dėl sau artimų asmenų.

Taip pat VTEK nusprendė, kad R. Žiubrys nepažeidė VPIDĮ draudimo atstovauti. Buvo pranešta, kad jam vadovaujant VšĮ „Klaipėdos šventės“ šios įstaigos inventorius buvo suteiktas laikinai neatlygintinai naudoti kitai R. Žiubrio darbovietei – VšĮ „Klaipėdos publikai“. Tirdama VTEK nenustatė, kad R. Žiubrys būtų atlikęs veiksmus, draudžiamus pagal VPIDĮ. Tyrimo duomenys rodo, kad 200 baltų plastikinių krėslų ir 5 reklaminių stendų perdavimo-priėmimo aktą įstaigos vardu pasirašė ne R. Žiubrys, o VšĮ „Klaipėdos šventės“ Renginių techninės dalies koordinatorius. Jis tai darė ir tada, kai 50 vienetų baltų plastikinių krėslų buvo laikinam neatlygintinam naudojimui suteikta UAB „Adsevas“. Pastaruoju atveju VTEK neturi duomenų, kad R. Žiubrys ar jo artimieji šio akto pasirašymo metu iš minėtosios bendrovės būtų gavę bet kokių pajamų ar dalyvavę jos valdyme.

Kiek anksčiau pretenzijų VšĮ „Klaipėdos šventės“ turėjo ir savivaldybės auditoriai.

Nuo 2013 m. kovo VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovavęs R. Žiubrys iš šių pareigų pasitraukė šį sausį. Netrukus jis įsidarbino Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros, komunikacijos ir rinkodaros skyriuje.

Asmenys, pripažinti pažeidę minėtus įstatymo reikalavimus metus laiko nuo tokio sprendimo priėmimo dienos negali būti skatinami, priimami, perkeliami, skiriami ar renkami į lygiavertes ar aukštesnes pareigas institucijoje ir įstaigoje arba įstaigų sistemoje, kurioje jie dirba.


  2021-03-10

  5 komentarai “Išvada: Romandas Žiubrys pažeidė įstatymą”

  1. Avatarneringa (IP: 92.38.67.210)

   o visiems atrodo ok, kad žmogus, pripažintas pažeidęs etikos normas ir susitepęs interesų konfilktu toliau dirba valstybės įmonėse, t.y. jūsų muziejuje? Ir toliau išlaikomas mokesčių mokėtojų, nepaisant to, kad akivaizdžiai švaistė savivaldybės lėšas?

  2. AvatarVTEK (IP: 86.38.157.188)

   VTEK aiškiai pasisakė, tai, kad dirbo, nėra pažeidimas savaime ir nereikia be reikalo pilti purvo. Paprasčiausiai reikėjo nepasirašyti įsakymų pačiam ir viskas būtų buvę teisėta.

   • Avatar:))) (IP: 90.131.45.33)

    Nejaučiate skirtumo tarp ” nepasirašyti ” ir ” nusišalinti ” ? O kaip suprantate ” informuoti apie galimą interesų konfliktą ? 🙂 Gal dar kartą paskaitykite VTEK išvadas ir gal nereikės klijuoti etikečių dėl purvo pylimo ? Man taip ir liko neaišku ką veikė buvęs savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Barbšys , kuris ” nematė ” ir net nesidomėjo galimu interesų konfliktu ? Tik po pirmo rinkimų į miesto merus turo , iš karto bėgo komiteto Grubliauskiui rankos paspausti 🙂 Ir štai ” nieko nematęs ” t.y. nesidomėjęs pagal pareigas kas vyksta mieste , bet suskubęs ” palaikyti ” Grubliauską konservatorius patampa mero pavaduotoju ? Kokie jūs visi šleikščiai nemalonūs …fui…

  3. AvatarStebuklų nebūna (IP: 86.100.178.161)

   Žinojo. Todėl iškilmingai išleido šalių susitarimu su išmokomis, kad tylėtų.

  4. Avatar:) (IP: 90.131.45.33)

   O tai norite pasakyti , kad niekas iš miesto ” galvų ” nežinojo kokias pareigas užima Žiubrys ? Nežinojo apie žmonas , brolius ? 🙂 Jūs rimtai ? Dumblas toje Klaipėdos ” menuomenėje ” .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt