P0

Regionas

Šventosios jūrų uosto atstatymas – Vyriausybės programos įgyvendinimo plane (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-12


Palangos savivaldybė praneša, kad Šventosios jūrų uosto atstatymo projektas įtrauktas į Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą.

Teigiama, kad valstybei priklausančio Šventosios jūrų uosto atstatymas jau netrukus prasidės nuo žvejams reikalingos infrastruktūros sukūrimo – šiuo metu vykdomas rangos darbų konkursas, darbai prasidės dar šiais metais, kurie bus finansuojami pagal Savivaldybės ir Nacionalinės mokėjimo agentūros pasirašytą finansavimo administravimo sutartį.

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, valstybei priklausančio Šventosios uosto atstatymas be valstybės arba ES finansinės paramos nėra įmanomas – tam būtinas valstybės ir savivaldybės bendras požiūris. Todėl dar praėjusių metų gruodį buvo kreiptasi į Vyriausybę, kad šis projektas būtų įtrauktas į jos programos nuostatų įgyvendinimo priemonių planą.

Teigiama, kad savivaldybės siūlymą labai palaikė Aplinkos ministerija, kadangi atstatyti Šventosios uosto molai jūroje padėtų spręsti ir ypač aktualias aplinkosaugines problemas. Teigiama, kad atstatyti jūroje molai Šventosios uoste padės sulaikyti link Latvijos nešamą smėlį, ir jį bus galima panaudoti pildant eroduojančius Palangos paplūdimius.

Savivaldybės prašymui pritarė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kurios teigimu atstatytas Šventosios uostas gali tapti vienintele vieta Lietuvoje, kurioje yra saugus, tinkamai paruoštas ir pritaikytas išėjimas į jūrą su visa aplinkine infrastruktūra, leidžiančia treniruotis ir organizuoti nacionalines bei tarptautines varžybas Lietuvoje.


  2021-03-12

  Vienas komentaras apie “Šventosios jūrų uosto atstatymas – Vyriausybės programos įgyvendinimo plane”

  1. AvatarМнение (IP: 78.62.174.140)

   Baikite pūsti politiką dėl Šventosios uosto atstatymo. Niekam jis nerūpi ir nerūpės. Nei valstiečiams prieš tai, nei konservatoriams dabar/Tik Palangos savivaldybė neva kažką daro. bet ŽŪM pinigus įsisavina, ne daugiau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt