P0

Regionas

Klaipėdos rajone – daugiau vietų automobiliams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-15


Klaipėdos rajono savivaldybė – viena iš nedaugelio, kurioje nuolat auga gyventojų skaičius, tarp jų – ir jaunų. Šiandien šeimose kone kiekvienas, galintis vairuoti, turi automobilį, o apie tai liudija ir didėjančios spūstys, pilnėjantys kiemai bei automobilių stovėjimo aikštelės.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Audronės Balnionienės teigimu, rajono infrastruktūros plėtrai pastaruoju metu skiriamas didelis dėmesys.

Įrengtos naujos aikštelės

Gargžduose J. Janonio g. įrengtos automobilio aikštelės ir papildomos vietos palei sutvarkytą gatvę. Iš viso – daugiau nei 80 vietų.

„Reikšmingų pokyčių sulaukė ir Pušų g. Ją remontuojant įrengtos keturios dešimtys papildomų stovėjimo vietų. Jos suformuotos ir Žemaičių gatvėje šalia lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir prie Senųjų Gargždų kapinių. Aikštelė sutvarkyta prie parko Kvietinių g.“, – savivaldybės pranešime spaudai cituojama vicemerė A. Balnionienė.

Gargždų Vasario 16-osios g. 42 namo bendruomenė kiemo aikštelės tvarkymą pradėjo pasinaudojusi galimybe dalyvauti programoje, pagal kurią 50 proc. prie darbų prisideda gyventojai bei 50 proc. savivaldybė.

„Taip sutvarkyta infrastruktūra galima džiaugtis gerokai greičiau. Kviečiame pagal šią programą ne tik tvarkyti aikšteles, bet ir asfaltuoti kelius, įrengti apšvietimą“, – ragina mero pavaduotoja.

Šiemet dar ruošiami dokumentai dėl keturių Gargžduose esančių kvartalų tvarkymo.

„Turime tikslą Melioratorių g. ir čia esančiose viešosiose erdvėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikšteles. Kastyčio g. numatoma kloti naują asfalto dangą, įrengti šaligatvius ir automobilių sustojimo vietas. O siekiant išspręsti spūsčių klausimą prie lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Gintarėlis“ – įrengti automobilių apsisukimo aikšteles“, – vardija vicemerė.

Taip pat dokumentai rengiami dėl automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo ir viešųjų erdvių tvarkymo Klaipėdos g. atšakoje ir P. Cvirkos g. bei Taikos g.

„Mūsų siekis – gyventojams gyvenimo sąlygas padaryti kuo patogesnes. Sutvarkius šiuos kvartalus, situacija, susijusi su automobilių aikštelių trūkumu Gargžduose, be abejonių, smarkiai pagerės“, – sako Klaipėdos rajono mero pavaduotoja.

Verslui – partnerystės galimybė
Planuojama įrengti parkingą Karklėje, šalia Olando kepurės. Policijos nuotr.

Dėmesys automobilių aikštelių plėtrai skiriamas ir kitose seniūnijose. Aikštelės su žvyro danga įrengtos Turgaus g. Priekulėje bei Klaipėdos g. Drevernoje.

Svarbus žingsnis žengtas ir siekiant išspręsti automobilių statymo vietų trūkumą ir eismo saugumo klausimą prie turistų ypač pamėgtos Olando kepurės. Tai padėtų padaryti šalia Placio gatvės Karklėje 1,84 hektarų dydžio sklype įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir higienos patalpos. Jau parengtas investicijų projektas. Taryba pritarė jo įgyvendinimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu. Siekiama pasirašyti ilgalaikę 15 metų partnerystės sutartį su galimybe ją pratęsti iki 5 metų.

„Kviečiame privačius investuotojus pasinaudoti galimybe šioje vietoje sukurti naują erdvę. Sklypas didelis, čia galimos visos veiklos, kurios neprieštarauja esamiems teritorijų planavimo ir kitiems dokumentams“, – teigia mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Susidomėję verslo atstovai papildomos informacijos gali teirautis el. paštu mindaugas.satkus@klaipedos-r.lt ar tel. 8 683 26 073. „Kelias nuo dokumentų rengimo iki darbų pradžios – netrumpas. Žinoma, norėtume, kad viskas vyktų greičiau. Tačiau tiek mums, tiek gyventojams tenka apsišarvuoti kantrybe. Visgi mūsų tikslas bendras – patogi infrastruktūra. To nuosekliu darbu ir siekiame“, – teigia vicemerė


  2021-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt