P0

Kriminalai ir nelaimės

Nuteisė už žmogaus sužalojimą čiuožykloje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-15


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje vyras pripažintas kaltu čiuožykloje dėl neatsargumo nesunkiai sužalojęs žmogų.

Nuteistajam skirta metų laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimu per šį laikotarpį neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos
reikalingais žmonėmis. Vyras taip pat nukentėjusiajam turės atlyginti 2 500 Eur neturtinę žalą, sumokėti 1 972,6 Eur Klaipėdos teritorinei ligonių kasai bei padengti valstybės patirtas 506,5 Eur proceso išlaidas.

Anot teismo pranešimo, byloje nustatyta, kad čiuoždamas atbulas vyras atsitrenkė į nukentėjusiojo nugarą, jį pargriovė ir nesunkiai sutrikdė jo sveikatą. Kaltinamasis kaltės nepripažino ir tikino, kad kaltas pat nukentėjusysis, nes nebūtų stovėjęs, jie nebūtų susitrenkę. Vyras tikino, kad nors čiuožė atbulas, tačiau greitis nebuvo didelis, be to, čiuoždamas žvalgėsi per petį, tik nukentėjusiojo nepamatė.

Tačiau teismo vertinimu, prieš čiuoždamas atbulas anksčiau neteistas kaltinamasis privalėjo įsitikinti, kad tai daryti yra saugu ir toks čiuožimo būdas nekels pavojaus kitiems ant ledo čiuožiantiems asmenims. Tad konstatuota, jog jis nebuvo atsargus ir rūpestingas, neįvertino savo čiuožimo atbulomis įgūdžių, neįsitikino, kad tokiu būdu čiuožti bus saugu.

Toks nuosprendis dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt