Valstybinis jaunimo teatras vėl rengs spektaklių transliacijas

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-03-16

Valstybinis jaunimo teatras kviečia į spektaklių „Arklio Dominyko meilė“ ir „Žmogus iš žuvies“ transliacijas internete. Jos vyks platformoje tiketa.lt

Kovo 20 d. nuo 12 iki 16 val. bus galima pamatyti spektaklį visai šeimai „Arklio Dominyko meilė“ pagal V. V. Landsbergio kūrinį (režisierius Albertas Vidžiūnas).

„Pastaruoju metu žmogiškojo ryšio stygių išgyvena ir vaikai. Šis spektaklis, nors rodomas virtualiai, jiems ir jų tėveliams gali priminti apie seniai patirtą bendrą teatrinį džiaugsmą. Gyvai atliekamos aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio dainos papildo V. V. Landsbergio kūrinio mažiesiems tekstus, jiems būdingą absurdo stilistiką – sakralinių temų dermę su anekdotu, detektyvu, mistinius siužeto posūkius keliaujant į egzotiškus kraštus. Spektaklis „Arklio Dominyko meilė“ skatina vaikus kūrybiškai mąstyti ir optimistiškai vertinti pasaulio ir Lietuvos istoriją, kultūrą, religiją”, – rašoma teatro pranešime.

Kovo 28-ąją, nuo 19 iki 23 val. bus galima išvysti šio teatro spektaklį „Žmogus iš žuvies” pagal Asios Vološinos pjesę (režisierė Eglė Švedkauskaitė). Šis spektaklis yra nominuotas trims 2020 m. „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimams.

Viena ryškiausių rusų jaunosios kartos dramaturgių Asia Vološina pjesėje „Žmogus iš žuvies“ savitai perteikia šiandieninės Rusijos jaunimo jauseną, kurią galima nusakyti vieno iš personažų fraze: „Mūsų tėvynė žuvo iki mūsų gimimo. Belieka prarastos tėvynės, kaip to sniego Karvannaja gatvėje, atkeliavusio iš Michailo Bulgakovo kūrybos, ilgesys…”

Lauros Vansevicienės nuotr.

Dramaturgės bendraamžė režisierė Eglė Švedkauskaitė sako, kad pristatyti Asios Vološinos pjesę jai reiškia „pakviesti žiūrovą į išsitempusį laiką, kurio rėmuose skleidžiasi nerimas”.

„Dėl savęs, dėl savo kūno, dėl savo vaiko, dėl šalies ir ateities. Tai proga įsigilinti į laisvės sąvoką – kas tai yra nedemokratinėje aplinkoje? Realybė (ir valstybė) šioje pjesėje – opresyvi, ji ateina į namus, kuriuos pjesės personažai naiviai laiko pakankamai tvirta barikada, ir pasiima tai, ką nori. Bet jei tu atsitveri savo bute nuo kasdienybės, ar nedarai paslaugos pačiai sistemai? Tu atsitrauki. Suvokęs savo stovėjimo mitinge absurdiškumą, skubi į saugų citatų ir svajonių pasaulį namuose. Nevaldomos agresijos, kurią propaguoja šiandieninė Rusija, akivaizdoje įžūlu taip klausti, bet „Žmogus iš žuvies” leidžia pasvarstyti: kokia prasmė eiti į aikštes, kai eilinio piketo scenarijų žinai atmintinai? Jeigu nuojauta vis garsiau kužda, kad turi reikalą su mirusia šalimi, kurios kūnas atšalo dar iki tau gimstant?”, – sako režisierė.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Valentino Masalskio „Raudona" – Klaipėdos dramos teatre

Spalio 28 dieną Klaipėdos dramos teatro didžiojoje salėje viešės Valstybinio jaunimo teatro spektaklis: aktoriaus, režisieriaus, teatro pedagogo Valentino Masalskio režisuota ...
2021-10-12
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia dalyvauti edukaciniame nuotykyje

Vilniaus Jaunimo teatras kviečia balandžio 24 ir 25 dienomis drauge su režisiere Saule Norkute ir scenografe Šarūne Pečiukonyte zoom interneto ...
2021-04-19
Skaityti daugiau

Kultūra

Vasario 14-ąją - intymus pokalbis „Sau pačiam”

„Kas gali būti natūraliau šiais visuotinės saviizoliacijos laikais už pokalbį su savimi pačiu? Akistatoje su nežinomybe neišvengiamai kyla paprasčiausi gyvenimo ...
2021-02-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This