P0

Kultūra

Atidaromas Jūrų muziejus (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-17


Nuo kovo 19 dienos Lietuvos jūrų muziejus atidaromas lankymui. Tačiau kol kas lankytojai galės pamatyt tik Nerijos forte veikiančias ekspozicijas: akvariumą, jūrų paukščius ir žinduolius, laivybos istorijos sales. Delfinų pasirodymai nebus rengiami.

Lankytis muziejuje leidžiama ne didesnei nei 2 asmenų grupei, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius. Muziejus dirbs tris dienas per savaitę – penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Muziejaus direktorė Olga Žalienė tikina, kad lankymasis muziejuje yra visiškai saugus: bilietai parduodami tik internetu muziejaus bilietų sistemoje www.ljm.lt, vienu metu leidžiama lankytis ne daugiau kaip 160 žmonių, visi privalo būti su kaukėmis.

„Nors dalis ekspozicijų veikia atvirame ore – pingvinai, ruoniai, Šiaurės jūrų liūtas yra lauko baseinuose, tačiau ir čia, muziejaus kieme, lankytojai privalo būti su kaukėmis”, – saugumo reikalavimus pabrėžia Olga Žalienė.

Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad dėl saugumo gali būti apribotos interaktyvios, liečiamos ekspozicijų dalys, o akvariumo pastate yra organizuotas vienkryptis judėjimas.

Per dieną muziejuje bus leidžiama apsilankyti beveik 1000 lankytojų, atsižvelgiant į tai, kad kiekvienam jų skiriamas 20 kv. m lankomo muziejaus ploto. Lankytojų skaičius reguliuojamas bilietus parduodant konkrečiam kasvalandiniam įėjimo į muziejų laikui.

Muziejuje jau galima užsisakyti ir gyvas edukacines programas, ekskursijas bei kitas paslaugas. Tačiau jos teikiamos ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius, užsiregistravus iš anksto.

„Mums itin svarbu, kad lankytojas jaustųsi ir būtų iš tiesų saugūs, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Todėl ekspozicijoje gausu priemonių, patalpos nuolat dezinfekuojamos, vėdinamos, o galimų didesnių lankytojų susibūrimų vietos pažymėtos ryškiaspalve grindų juosta”.

Muziejaus lankytojai prašomi laikytis ir bendrųjų karantino reikalavimų, o turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių nebus aptarnaujami.


  2021-03-17

  3 komentarai “Atidaromas Jūrų muziejus”

  1. AvatarMuziejus - tik klaipėdiečiams! (IP: 86.100.178.161)

   Tai čia tik klaipėdiečiams skirta, nes daugiau niekas neįvažiuos. Bet tai tik 10 proc. muziejaus. O kodėl delfinariumas neveiks? Galime užkrėsti delfinus?

  2. AvatarTalk (IP: 77.79.44.58)

   Supratau, kad vyresnio amžiaus žmonės nelaukiami, nes bilietai parduodami tik internetu. Diskriminacija pagal amžių. Blogai.

   • AvatarNe muziejus kaltas (IP: 86.100.178.161)

    Negali kitaip. Toks Vyriausybės sprendimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt