P0

Miestas

Giruliuose pašalins du ąžuolus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-17


Visuomenei neabejingai reaguojant į medžių įvairiose vietose kirtimus, bendrovė „Viadukas“ praneša, jog kovo 22 dieną Giruliuose, šalia geležinkelio stoties, bus kertami du ąžuolai.

Kertamų ąžuolų vieta

Juos būtina pašalinti, atliekant triukšmą mažinančių sienučių statymo darbus. Pranešama, jog medžiai auga geležinkelio kelių ir jų įrenginių apsaugos zonoje, elektros apsaugos zonoje ir yra per arti geležinkelio bėgių.

Teigiama, jog kertami ąžuolai yra seni, jų šaknys pažeistos, jie yra pasvirę į geležinkelio pusę ir kelia pavojų.

„Statybų metu įrengiant sienutės polius neišvengiamai būtų dar labiau pažeistos jų šaknys, kiltų dar didesnė rizika, kad medžiai užvirs ant geležinkelio perono ar salelės. Kadangi traukinys atvažiuoja kreive, mašinistas nespėtų sustabdyti traukinio, todėl projekte numatyta ąžuolus kirsti”, – teigia „Viaduko” vadovas Vytautas Bartkus.

Pasak jo, kertami medžiai nepriskiriami saugotiniems, dėl to jų kirtimui nereikalingas leidimas, o medžiai kertami tik AB „LTG Infra“ patikėjimo
teise valdomame žemės sklype.

Kirtimo darbus planuojama pabaigti per 4-5 dienas.

Praėjusią savaitę Aplinkos ministerija informavo, jog nuo kovo 15 d. dėl paukščių perėjimo įsigalioja draudimas šalinti saugotinus želdinius ar jų dalis. Jeigu medį ar kitą augalą šalinti būtina, privaloma gauti ornitologo eksperto pažymą ir savivaldybės leidimą.


  2021-03-17

  2 komentarai “Giruliuose pašalins du ąžuolus”

  1. Avatar4 (IP: 195.182.76.3)

   Galite būti ramūs, Neniškis vies tiek mūsų šlagbaumo ir spynos nenupjaus, nes mes su juo kabinete kavą gurkšnojam .

  2. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Nejaugi ponas Bartkus nežino? Kurortinėse teritorijose ąžuolai, kurių skersmuo didesnis kaip 20 cm, yra saugotini, jų kirtimui būtina gauti leidimą. Be to, nuo kovo 15 d. draudžiama kirsti medžius be ornitologo pažymos. Aplinkosaugininkai, atsibuskit, “Viadukas” prašosi baudų!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt