P0

Uostas ir jūra

Jūrinio vėjo energetika: jau rengiami dokumentai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-17


Energetikos ministerija pranešė pasirašiusi sutartį su UAB „Ardynas“, kuri per artimiausius 18 mėnesių parengs jūrinės teritorijos dalies, skirtos atsinaujinančios energetikos plėtojimui, specialųjį planą ir jo strateginį pasekmių aplinkai vertinimą (SPAV).

pxhere.com

„Jūrinio vėjo parkas Baltijos jūroje – vienas iš svarbiausių Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytų projektų, kuris padidins vietinės elektros energijos iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir sumažins priklausomybę nuo elektros importo“, – pranešime cituojama energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Šiuo metu jau yra pasirinkta preliminari vieta, kurioje bus statomos jūrinio vėjo elektrinės. Pradedamuose rengti dokumentuose bus nustatyti konkretūs plotai, kuriuose etapais bus vykdoma vėjo elektrinių plėtra bei eksploatacija, elektrinių parko teritorijos ribos. Taip pat bus parengta būsimų elektrinių prijungimo prie transformatorių pastotės Baltijos jūroje koncepcija bei konkretizuoti sprendiniai, suformuluoti reikalavimai teritorijos tvarkymui, priežiūrai ir kiti būtini reikalavimai.

Taip pat tiekėjas parengs SPAV, kuriame numatoma nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimas reikšmingas vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje specialiojo plano ir jame nagrinėjamų alternatyvų, sprendinių pasekmes aplinkai.

Šiuo metu vykdomos dar vieno viešojo pirkimo procedūros, kurio laimėtojas atliks vėjo jėgainių Baltijos jūroje poveikio aplinkai vertinimą, nustatysiantį galimą tiesioginį ir netiesioginį jūrinių vėjo elektrinių poveikį žemės paviršiui ir jos gelmėms, orui, vandeniui, kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei, ypatingą dėmesį skiriant Europos Bendrijai svarbioms rūšims ir natūralioms buveinėms, taip pat kitoms pagal Lietuvos įstatymus saugomoms rūšims, materialinėms, nekilnojamosioms kultūros vertybėms.

2020 m. birželį buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo nustatyta, kad Lietuvos jūrinės teritorijos dalyje tikslinga organizuoti konkursą iki 700 MW vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai. Planuojama, kad konkursai bus organizuojami atlikus visus reikalingus veiksmus ir tyrimus.

Šiuo metu Seime svarstomas įstatymų projektų paketas, kuriuo siūloma reglamentuoti paramos modelį atsinaujinančiai energetikai jūroje ir jūrinių elektrinių prijungimo prie sausumos elektros tinklų modelį. Seimas pavedė Vyriausybei įvertinti įstatymų projektų nuostatas ir pateikti išvadą. Tegiama, kad artimiausiu metu išvados projektas bus pateiktas viešam derinimui.


  2021-03-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt