P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos savivaldybė vėl skolinasi: skola padidės iki 15 mln. eurų (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-17


Klaipėdos savivaldybė vėl skolinsis kiek daugiau nei 5 mln. eurų ir tuomet bendra turimų paskolų suma išaugs iki beveik 15 mln. eurų.

Asociatyvi nuotr.

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai trečiadienį vienbalsiai pritarė, jog Klaipėdos savivaldybė šiemet pasiskolintų 5 mln. 338 tūkst. eurų – maksimaliai, kiek leidžia teisės aktai.

Paskolą numatoma grąžinti per penkerius metus, o jau šiemet jos palūkanoms mokėti suplanuoti 46 tūkst. eurų.

Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė priminė, jog pernai savivaldybė ėmė dvi paskolos Vienos jų palūkanos yra 1,11 proc., kitos – 1,14 proc.

Anot K. Petraitienės, šios daugiau nei 5 mln. siekiančios paskolos sutartį turėtų pavykti pasirašyti maždaug per du mėnesius, kai galutinį leidimą imti paskolą suteiks miesto taryba.

Pinigus planuojama panaudoti finansuoti šešis investicinius projektus: Pajūrio g. rekonstravimas, Danės upės krantinių rekonstrukcija ir prieigų (Danės skveras su fontanais) sutvarkymas, viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro konversija, kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių namų kiemų tvarkymas, bendrojo ugdymo mokyklos pastato statyba šiaurinėje miesto dalyje, Futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversija.

Komiteto narys Arvydas Vaitkus domėjosi, ar paskola imama tiesiog finansuoti projektus, ar pinigų prisireikė todėl, kad projektai brangsta.

K. Petraitienė patikino, kad projektai tikrai nebrangsta, jų finansavimas ir buvo numatytas paskolos lėšomis, o didžioji dalis yra ES parama.

Klaipėdos savivaldybės paimtos ir dar negrąžintos paskolos šiuo metu yra 9,5 mln. eurų. Paėmus 5,338 mln. eurų ilgalaikę paskolą, bendra skola sudarys 14 mln. 880 tūkst. eurų arba 13,5 proc. prognozuojamų savivaldybės biudžeto pajamų.


  2021-03-17

  4 komentarai “Klaipėdos savivaldybė vėl skolinasi: skola padidės iki 15 mln. eurų”

  1. AvatarFf (IP: 78.63.37.48)

   Už tai savivaldybės klerkam atlyginimai didės ir kalėdinių premijų sulauks. Pinigų tam visada užteks, o jei reikės, tai ir pasiskolins.

  2. AvatarTomas M. (IP: 82.135.199.88)

   Jeigu savivaldybė traktuoja, kad pinigus skirs “investiciniams” projektams, tai tegu pasako, kaip tos investicijos atsipirks. Na tarkim: kokią metinę grąžą tada duos Pajūrio gatvės rekonstravimas? Atsakymas – nulinę. Čia skolinamąsi ne investicijoms, o išlaidoms dengti. Mūsų savivaldybės finansinis raštingas ir apskritai ekonomikos žinių lygis yra ypatingai žemas. Jie tiesiog neturi fundamentalių žinių apie investicijas ir skolinimąsi.

  3. AvatarMenka (IP: 88.118.160.21)

   bėda. Apmokęstins kiemuose automobilius ir susirinks iš mūsų. Reikia dar pakelti žemės nuomos kainą smulkiam versliukui, tik ne uostui, vasarai pliažus aptverti ir dar už bilietukus bus 3-5 mln.

  4. AvatarSkolinosi kad kirsti medžius (IP: 90.131.32.72)

   Rumpiškės kvartalas iškirto apie 500 medžių 10 000m2 krūmų.
   Iškelta byla savivaldybėi ir jie skolina pinigus ir kiša į trinkelizacija per marą …..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt