P0

Svarbu, Švietimas

Uostamiestyje neliks trijų darželių (15)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-17


Klaipėdos bus reorganizuojami trys lopšeliai-darželiai. Juos planuojama prijungti prie didesnių ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Po reorganizacijos kasmet tikimasi sutaupyti apie 150 tūkst. eurų, tačiau žadama, kad nė vienas darbuotojas nebus išmestas į gatvę.

„Boružėlė“. Martyno Vainoriaus nuotr.

Keturių grupių lopšelį-darželį „Boružėlė“ numatoma prijungti prie „Traukinuko“, kuriame šiuo metu veikia devynios grupės.

Lopšelis-darželis „Kregždutė“ taip pat bus reorganizuojamas prijungimo būdu. Šešių grupių įstaigą numatoma prijungti prie „Šaltinėlio“, kuriame šiuo metu veikia 11 grupių, tad po reorganizacijos jis taps viena didžiausių ikimokyklinių įstaigų visoje Klaipėdoje. Dabar didžiausias yra lopšelis-darželis „Puriena“, kuriame veikia 19 grupių.

Permainos numatomos ir lopšelyje-darželyje „Šermukšnėlė“, kuriame veikia šešios grupės. Jis bus prijungtas prie „Čiauškutės“ ir po reorganizacijos jame bus 16 grupių.

Skaičiuojama, kad dėl reorganizacijos iš trijų įstaigų teks atleisti keliolika darbuotojų, kurie nėra susiję su vaikų ugdymu, o dirba administracijoje. Todėl po reorganizacijos reikės ir mažiau pinigų darbo užmokesčiui – esą pavyks sutaupyti apie 150 tūkst. eurų per metus.

Finansų ir ekonomikos komiteto, kuriame trečiadienį buvo pristatyti sprendimo projektai dėl reorganizacijos, narys Arvydas Vaitkus teiravosi, ar Švietimo skyrius turi konkrečių indikacijų, jog įstaigų darbuotojai pertvarkai gali nepritarti.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė aiškino, kad nei sutikimo, nei pritarimo nereikia, nes šios reorganizacijos jau yra numatytos Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pertvarkos plane, kurį miesto taryba patirtino prieš kelis mėnesius.

„Didelių nesutarimų šiuo metu nėra. Sprendžiame klausimą dėl darbuotojų įdarbinimo. Kreipsimės į kitas įstaigas, ar jos neieško tų specialistų, kurie bus atleidžiami. Ieškome būdų, kad darbingo amžiaus žmonės neliktų be darbo. Tikimės, kad tai pavyks padaryti“, – vylėsi L. Prižgintienė.

Komiteto narį Rimantą Taraškevičių domino prijungiamų įstaigų direktorių likimas.

„Ar jie išeis su išeitinėmis kompensacijomis? Ar jie pensinio amžiaus? Gal tai geros kompetencijos žmonės, kurių nereikėtų prarasti“, – teiravosi R Taraškevičius.

L. Prižgintienės teigimu „Šermukšnėlės“ direktorė būtent trečiadienį baigė savo karjerą ir išėjo į užtarnautą poilsį.

„Šiuo metu turime dvi laisvas direktorių vietas. Tai – „Nykštuke“ ir „Berželyje“. Tad kitiems dviems reorganizuojamų įstaigų vadovams galime pasiūlyti vadovauti kitoms įstaigoms“, – tvirtino L. Prižgintienė.

Numatoma, kad reorganizacijos procesai turėtų būti baigti iki rugsėjo 1-osios.


  2021-03-17

  15 komentarai “Uostamiestyje neliks trijų darželių”

  1. AvatarJonas (IP: 77.79.44.43)

   P. Pirzgintienei niekada , jokiu klausimu nereikejo pritarimo , konsultaciju , derinimu …..
   Viska moka pati….

  2. AvatarBe. (IP: 78.60.195.50)

   Paskauciavo kad sutaupoma suma sau kelt algas

  3. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.51)

   Tai mieli žmonės matosi kad visiškai naikinama švietimas ir kultūra, dabar pvz. Sportininkų gatvėje toks grandiozinis gražus pastatas, kur buvo tęstinų mokslo studijų universitetas jau irgi privatizuotas, įdomu kokia paskirtis bus to pastato, šalia didžiulį bendrabutį jau irgi remontuoja ar griauna, nesiprasi

   • AvatarAnonimas (IP: 78.62.148.140)

    Čia suprantat, kad pasisakote visiškai ne į temą. Šį klausimą siųskite Vyriausybei.

  4. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.35)

   Užrašiau gimus vaikučiui į Čiauškutę, vaikas stovi 189 eilėje. O čia uždaronir apjungia. 😀 Tai vaikai išvis nebepateks į darželius iškart į mokyklas. Svarbiausia, kad bus sutaupyta 150 tūkst. 🙈 Tikrai gyvename stebuklų šalyje 🙈

   • AvatarKlausimėlis (IP: 78.60.195.125)

    Tad kuris skaičius didesnis 17 ar 19? Skaitykite atidžiau tekstus.

  5. AvatarDarius (IP: 78.57.203.55)

   Vaikas užrašytas į į darželį bet kol sulauks tai jau reikės į mokyklą eiti. Ko gero pakišos nori . Che che. Šunsnukiai valdininkai puikiai žino norint gauti kyšį reikia sukurti deficita.

  6. AvatarKamile (IP: 86.100.53.231)

   Senai reikėjo kazka daryti. Aišku atleisti žmonės ne išeitis , bet dažnas tėvas susiduria su klausimu kur sėdi darželių buhalterės . Nes dėl mokėjimų kyla nemazai problemų .pvz vaikas darželio nelankė sumos paskaičiuotos kaip ir lankęs būtų . Auklėtojos negali ataakytiti į šį klausimą reikia buhalterės ,kur jos yra,kaip tėvams susisiekti , ar jos neturėtų dirbti kažkurioje konkrečioje vietoje , arba būtų nurodytas telefonas kad galėtų problemas išspręsti ( čia kalba eina ne tik karantino metu ) . O gal etatai yra o jų nėra ir skaičiuoja kaip kompiuteris kas mėnesį vis tas pacias sumas , nors vaikai ir nelankė darželių .

   • AvatarRamunė (IP: 86.100.29.183)

    Darželyje yra specialistė, kurią galite pasiekti bet kada. Visi telefonai, visa informacija pateikta lopšelio-darželio puslapyje, reikia domėtis.

  7. AvatarLiuks (IP: 88.118.160.21)

   apjungs apjungimo būdu. Kompleksai ( ikimokyklinio ugdymo ) didės, etatų mažės, o zombiukų daugės nes tai numatyta pertvarkos plane. Po dešimt metų dauginsime policininkų etatų skaičių dvigubai, bet mūsų šauniajam uostamiesčiui labai reikia suvirintojų ir rūdos šiūpeliuotojų.

  8. AvatarKAD (IP: 90.138.35.37)

   Nesuprantama, į darželius užsirašome vos gimus, tai rodo kad trūksta darželių, eilės patekti į darželius, o čia naikinami trys darželiai, nejau nebėra eilių į darželius Klaipėdoje. Paklauskite mamyčių, kažkokia abra kadabra, svarbu vaikų sąskaita sutaupyti pinigų, o paskui juos išleisti kažkokioms “vizijoms”. Tai kam naikinamuose darželiuose buvo atliekami remontai. O ar pagalvojo “protingieji” klerkai, o kaip tėvai su savo atžalomis pasieks tuos naujus darželius, Galimai atlaisvintuose darželiuose bus privatūs darželiai, juk viskas paruošta imk ir dirbk. Gal reikėjo atlikti analizę, o kaip yra sukomplektuoti darželiai. Ar tik nebus kad šiaurinėje miesto dalyje esantis darželis auklėja pietinėje miesto dalyje gyvenančias atžalas, o pietinėje dalyje atvirkščiai. Dar reikia nepamiršti, kad ne visi darželiai vieno lygio, tai nežiūrint gyvenamojo rajono jis pagal pažintis ir t. t. komplektuojamas “šviesos greičiu”. Manau reikėjo išanalizuoti kaip ir kas, o gal naikinamuose darželiuose reikėjo didinti grupių skaičių, o ne naikinti, kad nebūtų taip, reikia naujų darželių nes trūksta vietų.

   • AvatarAnonimas (IP: 78.57.159.205)

    netrūksta, panagrinėk klaipėdos gyv. statistiką… greitai klp bus kaip pnvz..

   • Avatarbuka? (IP: 78.63.105.245)

    O jūs skaityti mokat? Reorganizuoja, o ne uždaro ar griauna. Tiesiog direktorius, buhalteris ir administratorė vadovaus ne vienam, o dviems darželiams ir tiek.

   • AvatarRasa (IP: 86.100.29.183)

    Skaitykite dar kartelį, rašote tokias nesąmones, kad bei juoktis nei verkti…kur parašyta , kad darželį griaus? Parašyta, kad jungs Traukinuką ir Boružėlę, viena direktorė du darželiai. Kam skaitote, jeigu nieko nesuprantame?

   • AvatarRrrrr (IP: 90.131.33.56)

    Zmogus neskiria apjungimo nuo uždarymo, bet užtat piktintis oho kaip moka… Tai kas, kad nesupranta net esmės, dėl ko ir apie ką, svarbu rėkia… Graudu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt