P0

Kriminalai ir nelaimės

Byla dėl didelio kiekio kvaišalų iškeliavo į teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-18


Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje pusamžiui telšiškiui pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu ekstazio kiekiu ir disponavimo šaunamuoju ginklu. Jis taip pat kaltinamas ir narkotikų kontrabanda.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, buvo pradėtas dar 2018 metų gegužę. Tyrimo duomenimis, kaltinamasis veikė organizuotoje grupuotėje, kuri kontrabanda iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvą pargabeno labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Bylos duomenimis, specialiai kvaišalams gabenti pritaikytu, jam priklausančiu mikroautobusu „Mercedes Benz“ į Lietuvą buvo įvežta daugiau nei 62 kilogramai kelių rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Policijos pareigūnų operacijos metu du kontrabandą gabenę asmenys ir juos Kaune pasitikęs dar vienas grupuotės narys buvo sulaikyti.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą, buvo atlikta krata ir telšiškiui priklausančiame Klaipėdoje esančiame garaže. Ten rasta dar daugiau nei 100 gramų psichotropinės ekstazio medžiagos (MDMA) ir nelegaliai laikomas šaunamasis ginklas.

Anot prokuratūros pranešimo, prieš šį nusikaltimą vyras kitu automobiliu išvyko į Suomiją, kur buvo sulaikytas su labai dideliu kiekiu psichotropinių tablečių. Ten jis buvo nuteistas 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Šių metų vasarį vyras buvo parvežtas iš Suomijos į Lietuvą ir bus teisiamas už 2018 metais padarytus nusikaltimus.

Šiuo metu telšiškis yra suimtas, jam gresia iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė.

Kartu su kaltinamuoju organizuotoje grupėje veikę trys asmenys yra nuteisti anksčiau ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.


  2021-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt