P0

Kultūra

Kaip pasiruošti Velykoms?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-18


Artėjant šv. Velykoms Klaipėdos etnokultūros centras kviečia bent du vakarus niekur neskubėti, prisėsti, pasidaryti arbatos ir pasiklausyti, kokios buvo/tebėra šios šventės tradicijos Mažojoje Lietuvoje.

„Raktiniai paskaitų žodžiai – dovanos ir sveikata – šių dienų svarbiausios aktualijos kiekvienam, nes be dovanų nepraeina nei viena šventė, o sveikata – didžiausias kiekvieno mūsų turtas. Klausiate, o kuo tai susiję su šv. Velykomis? Ogi tuo, kad nuo senų senovės lietuvininkai žinojo, kokius veiksmus reikia atlikti šios šventės metu, kad visus metus būtų sveiki ir gražūs. Pastebėtina ir tai, jog nuo pirmųjų Mažosios Lietuvos Velykų šventės aprašų iki pat šių dienų pagrindinis šventės simbolis yra kiaušinis ir su juo susiję apeiginiai veiksmai. Taigi apie visą tai ir dar daugiau kviečiame išgirsti paskaitų cikle ,,Gavėnios dienoraščiai: kaip pasiruošti Velykoms“, kuris bus tiesiogiai transliuojamas Youtube ir Facebook platformose”, – rašoma centro pranešime.

Kovo 25 d. 18 val. vyks dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaita „Velykinio kiaušinio kampai ir plokštumos: ko mes dar nežinojome?”.

Kovo 29 d. 18 val. – „Velykos ir sveikata. Ką žinojo mūsų senoliai?”.


  2021-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt