P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdiečių skundas: Malūno parke – per tamsu (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-18


Klaipėdiečiai skundžiasi, jog Malūno parke, kuris yra žmonių mėgstama pasivaikščiojimų vieta, yra per tamsu, todėl – nesaugu.

„Taupymo sumetimais šiame parke vakarais dega tik kas ketvirtas žibintas, todėl tikrai kyla problemų dėl saugumo“, – dėmesį atkreipė „Atviros Klaipėdos“ skaitytoja.

Žadama, kad Malūno parke visi žibintai bus įžiebti po gero mėnesio. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Inga Kubilienė aiškino, jog kas ketvirtas žibintas parke dega ne dėl to, kad norima sutaupyti, o tik todėl, kad vis dar vyksta parko rekonstrukcija.

„Oficialiai visas parkas yra statybvietė, perduota rangovams. Ją būtų galima aptverti „stop“ juosta ir neleisti žmonėms vaikščioti. Tačiau suprantame, jog klaipėdiečiams reikia erdvių laisvalaikiui, pabūti gamtoje, todėl parkas ir nėra uždarytas net ir vykstant jo rekonstrukcijai“, – teigė I Kubilienė.

Be to, ji pasakojo, kad buvo pakoreguota techninio projekto dalis, susijusi su apšvietimu, todėl jis dar ir nėra galutinai įrengtas.

„Rangovai pažadėjo, kad apšvietimas bus įrengtas ir visi žibintai jau degs nuo balandžio pabaigos ar gegužės pradžios“, – patikino I. Kubilienė.

Klaipėdos savivaldybė sutartį dėl Malūno parko sutvarkymo pirmojo etapo darbų su konkursą laimėjusia bendrove „Tilta“ pasirašė pernai vasarį. Joje buvo numatyta, kad rekonstrukcijos dabai kainuos apie 1,2 mln. eurų, o jie turi būti baigti iki šių etų vasaros pradžios.

„Dėl visos tos kovidinės situacijos terminas yra pratęstas ir visi darbai turi būti baigti iki rugpjūčio 31 dienos“, – naujausią informaciją pateikė I Kubilienė.

Pirmuoju Malūno parko sutvarkymo darbų etapu bus įrengtas pontoninį pėsčiųjų tiltą per tvenkinį, du priėjimo prie tvenkinio liepteliai, dvi aikštelės, kurių viena bus vaikų žaidimų, o kita – poilsio.

Pirmuoju etapu taip pat bus sutvarkyti inžineriniai tinklai, vandens, nuotekų, elektros tinklai, įrengiama mažoji architektūra – suoliukai, šiukšliadėžės, stendai, rodyklės.

Atnaujinant Malūno parką suplanuota efektyviai išnaudoti esamą takų tinklą, sutvarkant ir išryškinant svarbiausius takus, jais apjuosiant tvenkinį, tiesiant trūkstamas jungtis. Prie pagrindinio tako, kuris driekiasi aplink visą tvenkinį, numatoma įrengti stendus, pristatančius parko istoriją, čia buvusius dvarus, malūną.


  2021-03-18

  Vienas komentaras apie “Klaipėdiečių skundas: Malūno parke – per tamsu”

  1. AvatarVilija Malakauskienė (IP: 78.62.144.62)

   Pritarčiau, kad jei nėra tarp gyvenamųjų namų, parke šviesa būtų išjungiama nutartu laiku, pvz. 9 val. Ir būtų sutaupoma daugybė elektros, nes degabegalė lempų ištisą naktį, tai nenormalu. Žmonės žinotų, kad vasarą pvz. nuo 10 val. nėra ko ten eiti, o jei eini, bėdos pats ieškai, prisiimk atsakomybę. Nuolat visi žiūri į užsienį, tai gal pagalvokime, kodėl Anglijoje tamsiuoju laiku parkai net užrakinami ir nelankomi. Ir tai norma!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt