P0

Svarbu, Švietimas

Klaipėdos pradinukai į mokyklas grįžti neskuba (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-22


Vyriausybės nutarimu nuo kovo 22 d. leista atnaujinti pradinių klasių mokinių kontaktinį mokymą tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija yra geresnė. Klaipėdos miesto savivaldybė į šią kategoriją kol kas nepatenka, tačiau norą grįžti į mokyklas artimiausiu metu yra pareiškusios trys pradinio ugdymo programas įgyvendinančios uostamiesčio įstaigos, skelbia Klaipėdos savivaldybė.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

Nuo kovo 24 d. į klases leista grįžti VšĮ Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinės mokyklos, VšĮ „Vaivorykštės takas“ gimnazijos, o nuo kovo 29 d. – ir VšĮ Pajūrio Valdorfo bendruomenės Klaipėdos gamtos mokyklos pradinių klasių mokiniams. Visos šios įstaigos yra nevalstybinės, jose besimokančių mokinių skaičius sąlyginai yra nedidelis.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta, kad visų trijų paminėtų mokymo įstaigų mokiniams ugdymo procesas gali būti įgyvendinamas mišriu (kontaktiniu ir nuotoliniu) būdu.

Švietimo vidus

Šiose mokymo įstaigose turi būti atliekamas mokinių namų ūkių ir kontaktiniu būdu dirbančių mokyklų darbuotojų bandomasis savanoriškas profilaktinis kaupinių tyrimas. Mokymo įstaigose, kuriose vykdomas bandomasis tyrimas, mokinių ugdymas bus organizuojamas taip: sutikusiems dalyvauti bandomajame tyrime – kontaktiniu arba nuotoliniu būdu (priklausomai nuo kaupinių tyrimų rezultatų), nesutikusiems tirtis – nuotoliniu būdu.

Užtikrinti sklandų tyrimą, koordinuoti tyrime dalyvaujančių asmenų veiksmus pavesta Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui.

Organizuoti ir vykdyti ėminių kaupinių tyrimams paėmimą pavesta Klaipėdos miesto poliklinikai. Ji turės užtikrinti ėminių pristatymą į kaupinių tyrimus atliekančias laboratorijas.

Nuo šiol, plečiant kaupinių testavimo galimybes savivaldybėse, paimtų kaupinių laboratoriniai tyrimai bus vykdomi ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Kaupinių tyrimų nereikės atlikti asmenims, kuriems prieš mažiau nei 90 dienų iki kaupinių tyrimo atlikimo dienos buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą bei kurie yra paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną skiepijimo schemą.

Pasak savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų, vaikų grįžimą į uostamiesčio mokyklas labai atsargiai vertina mokinių tėvai, nes Klaipėdos savivaldybė yra vadinamojoje „raudonojoje zonoje“, kur susirgimų vis dar yra nemažai (sekmadienį 100 tūkst. gyventojų COVID-19 atvejų skaičius pastarąsias 2 savaites siekė 258,3).

Dar vienas svarbus aspektas, dėl ko neskubama į mokyklas – ne rečiau kaip kas 4 – 7 dienas privalomas testavimas vaikams, besimokantiems kontaktiniu būdu.

„Visi norime kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimą, visi esame išsiilgę gyvo bendravimo, tačiau primygtinai kviečiu būti sąmoningiems, nes virusas niekur nedingo. Tai – lyg ėjimas per labai ploną ir trapų ledą, kada negali būti visiškai tikras, kad jis tikrai atlaikys. Todėl dar negalime pernelyg atsipalaiduoti. Turime labai rimtai pasirūpinti visomis saugumo priemonėmis, vengti nebūtinų kontaktų, testuotis ir, žinoma, neatidėliojant vakcinuotis, kai tik tam ateina laikas ir eilė“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tikimasi, kad epidemiologinė situacija po mokinių pavasario (Velykų) atostogų padiktuos tolimesnius Klaipėdos švietimo įstaigų, įgyvendinančių pradinio ugdymo programas, apsisprendimus dėl kontaktinio mokymo atnaujinimo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, į mokyklas visoje Lietuvoje sugrįžo apie 58 tūkst. pradinių klasių mokinių iš beveik 117 tūkst.


  2021-03-22

  2 komentarai “Klaipėdos pradinukai į mokyklas grįžti neskuba”

  1. AvatarViktorija (IP: 78.62.170.234)

   Nematau prasmės kad vaikas grįžtu į mokyklą. Dar nėra saugu, bet akivaizdžiai mokytojai spaudžia tėvus kad rinktųsi kontaktinį mokymąsi. Netgi po slapto tėvų balsavimo, kuriame aiškiai tėvai nubalsavo kad nenori leisti savo vaikų į mokyklą, šiandien skubos tvarka kviečiamas tėvų susirinkimas ir be abejo bus daromas spaudimas. Liko vos 2mėnesiai mokintis, taigi siūlau išlaukti ir rugsėjo 1d. su skiepais jau be baimės leisti vaikus į mokyklą.

  2. AvatarTalk (IP: 77.79.44.58)

   Neapsimoka dabar grįžti. Reikia baigti mokslo metus ir jau tada rugsėjo 1 d. visiems paskiepytiems į mokykla. Ir daugiau netrydalioti, o mokytis mokyklose.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt