P0

Sveikata

Klaipėdos universitetinei ligoninei – 45-eri

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-23


Kovo mėnesį sukanka 45 metai nuo Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) veiklos pradžios.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Visų įstaigos darbuotojų nuolatinėmis pastangomis mes kuriame ir, tikiu, įgyvendinsime savo misiją – tapti viena geriausių ligoninių Baltijos šalyse. Mūsų įstaigoje aktyviai vystomas mokslas – visos įrodomosios, dabartinės medicinos pagrindas. Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad ligoninėje dirba puikūs aukštos kvalifikacijos specialistai. Pandemijos iššūkiai įrodė, kad ligoninės stiprybė – personalo susitelkimas, darnūs sprendimai ir atsidavimas medikų pašaukimui. Su didžiausia pagarba galiu pasakyti, kad per 45 metų laikotarpį ligoninė užaugino visą gydytojų, puikių slaugytojų, vadovų kartą“, – jubiliejaus proga išplatintame pranešime spaudai pažymi ligoninės vadovas prof. habil.dr. Vinsas Janušonis.

Klaipėdos universitetinė ligoninė – daugiaprofilinė, išvystytos infrastruktūros įstaiga, kurioje teikiamos aukštos kokybės, kvalifikuotos, specializuotos ambulatorinės-konsultacinės ir stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, vykdoma mokslinė, projektinė veikla.

Ligoninės gyvavimą galima suskirstyti į keturis periodus: kūrimo ir pirminės plėtros, brandos ir raidos, paslaugų spektro plėtros, tobulėjimo ir kokybės gerinimo, universitetinio ir Europos Sąjungos lygmens veiklos.

KUL vadovybė kartu su ją palaikančiu kolektyvu išlaiko stabilų ligoninės progresą, diegia naujas technologijas, daug dėmesio skiria pacientams, jų ir medikų tarpusavio santykiams, medikų kvalifikacijos kėlimui, aukštajam slaugytojų išsilavinimui, sveikatos priežiūros paslaugų kokybei ir jos orientavimui į pacientą, jo privatumą, poreikius ir interesus, bendravimo kultūrą.

Viena iš vedančiųjų gydymo įstaigų Lietuvoje – Klaipėdos universitetinė ligoninė – gali didžiuotis ne tik puikia materialine baze, leidžiančia atlikti pačias sudėtingiausias operacijas, bet ir aukščiausio lygio profesionalais. Šiuo metu KUL medikų gretose – net 31 medicinos mokslo daktaras ar habilituotas daktaras, eilė profesorių, docentų.

Ligoninė pirmoji Lietuvoje ir Baltijos šalyse įdiegė robotinės chirurgijos technologiją ir jau atlikta jau beveik 500 robotinių operacijų. Čia jau trečius metus keturių rankų robotine sistema „Senhance“ atliekamos pilvo chirurgijos, urologijos, ginekologijos robotinės operacijos. KUL šiuo metu dirba per 1600 darbuotojų: tarp jų 350 gydytojų, daugiau kaip 700 medicininės slaugos darbuotojų. Ligoninės medikai nuolat stažuojasi geriausiose Švedijos, Vokietijos, JAV, Izraelio, Prancūzijos ir kt. šalių universitetuose ir klinikose.

KUL stacionare yra 890 lovų. Ligoninėje kasmet tiriama ir gydoma per 40 tūkst. pacientų, atliekama daugiau kaip 31 tūkst. operacijų, gimdo per 3000 moterų.

Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje pacientus konsultuoja daugiau kaip 50 įvairių specialybių gydytojų. Per metus skyriuje apsilanko per 316 tūkst. pacientų.

Pandemijos iššūkiai

Dėl koronaviruso pandemijos šie skaičiai kito, tačiau pastaruosius metus KUL susidūrė su kitais iššūkiais: Covid-19 sergančiais pacientais, vakcinacija.

Įrengta nauja, šiuolaikinėmis technologijomis aprūpinta Covid-19 laboratorija, vienintelė tokių technologijų laboratorija Lietuvoje. Nuo praėjusių metų kovo ligoninėje dėl Covid-19 buvo stebėti beveik 3000 pacientų, gydomi ir išrašyti – beveik 1400, iš jų per 300 – Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Pacientų sveikatos būkle rūpinosi ir atkakliai bei pasiaukojančiai dirbo per 300 ligoninės darbuotojų Pacientų ištyrimui ir gydymui naudojamos naujausios ir pažangiausios laboratorinės (molekulinės, imunologijos, mikrobiologijos ir kt.) technologijos, magnetinio rezonanso tomografija, daugiapjūvė kompiuterinė tomografija, radionuklidinė kompiuterinė tomografija, ultragarsinė diagnostika, manipuliacinė endoskopija bei artroskopija, onkologiniai pacientai gydomi šiuolaikiška radioterapine įranga.

Diagnostikos ir gydymo technologijos yra nuolat tobulinamos, atnaujinamos, diegiamos naujos. Įstaiga nuolat vysto mokslo tiriamąjį darbą, aktyviai dalyvauja tarptautinių organizacijų veikloje, plečia bendradarbiavimo ryšius su Lietuvos ir kitų šalių partneriais, organizuoja tarptautines mokslines konferencijas, seminarus ir kursus, įgyvendina investicinius projektus. Sėkmingai vyksta pasiruošimas ligoninės korpusų renovacijai.

Šiuo metu jau paruoštas ir pristatytas pastatų modernizavimo investicinis projektas. Procesas tęsiasi: tikimasi, kad šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje bus pradėti renovacijos darbai. L

Ligoninės 45-metų gimtadienio minėjimas nukeliamas į vasarą, kuomet, viliamasi, šalyje pagerės epidemiologinė situacija.


  2021-03-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt