P0

Miestas

Paskirstytas finansavimas Klaipėdoje esantiems paveldo statiniams atnaujinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-23


Klaipėdos savivaldybė pranešė paskirsčiusi finansavimą saugomiems kultūros paveldo objektams tvarkyti. Šiais metais ji prisidės prie 5 statinių atnaujinimo, lėšų taip pat skiriama archeologiniams tyrimams. Finansavimas šiemet išaugo kone trečdaliu – programai skiriama 300 tūkst. eurų.

Tarp gavusiųjų finansavimą – ir Evangelikų liuteronų parapijos maldos namai Pylimo g. 2. 28,5 tūkst. eurų šiais metais numatoma skirti fasado ir stogo atnaujinimo darbams. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Finansavimas šiai programai palaipsniui auga kasmet, o statinių savininkai vis drąsiau kreipiasi dėl galimybės suplanuotiems darbams gauti savivaldybės biudžeto lėšų. Tikimės, kad projektai bus įgyvendinti sėkmingai ir miestą neužilgo papuoš dar daugiau atnaujintų vertingų pastatų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiais metais dalinis finansavimas skiriamas buvusio sandėlio Jūros g. 1A fasadui ir stogui atnaujinti (48,4 tūkst. Eur), gyvenamojo namo Žvejų g. 9 fasadui ir stogui (62,4 tūkst.), buvusios miesto taupomosios kasos, dabar gyvenamojo namo Tiltų g. 1 stogui atnaujinti ir atkurti pastatą puošusiam lipdiniui – Klaipėdos miesto herbui (60,7 tūkst.).

Antrasis darbų etapas finansuojamas Žvejų g. 18 (skirta 70 tūkst. Eur) – šio istorinio sandėlio savininkai, nelaukdami teigiamo sprendimo, jau ėmėsi darbų, kurie bus netrukus užbaigti. Taip pat finansavimas skirtas Evangelikų liuteronų parapijos maldos namų Pylimo g. 2 antrajam etapui (28,5 tūkst.) – šiais metais numatomas fasado ir stogo atnaujinimas.

„Augantis pastatų savininkų aktyvumas džiugina. Teigiami pavyzdžiai padrąsina imtis darbų ir naudotis siūlomomis pagalbos galimybėmis. Praėjusiais metais pasinaudojus daliniu finansavimu iš Paveldotvarkos programos buvo atnaujinti 4 gyvenamieji namai senamiestyje, baigta sutvarkyti buvusio dujų fabriko mažoji saugykla Liepų gatvėje, įvykdyti pirmieji darbų etapai maldos namuose Pylimo g. bei istoriniame sandėlyje Žvejų g. Tikimės, kad šie metai bus ne ką mažiau rezultatyvūs”, – sako savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Finansavimas pagal Paveldotvarkos programą skiriamas ir archeologiniams tyrimams buvusioje Šv. Jono bažnyčios vietoje. Pernai I darbų etapui skirta 25 tūkst. eurų, šiemet II etapui numatyta 30 tūkst. eurų.

Pastatų valdytojams 2020 metais už kultūros paveldo objektų tvarkybos darbus buvo išmokėta 192 tūkst. eurų.

„Nors lėšų skirta daugiau, šiais metais dėl didelio aktyvumo visų paraiškų patenkinti jau negalėjome. Tačiau programa tęstinė, tad lėšos gali būti numatytos ateinančiais metais, o jei kurio nors objekto, kuriam jau skirtas finansavimas, darbai būtų atidėti ar vėluotų, finansavimas būtų perskirstytas. Tokios praktikos turėjome ir pernai. Nors laiko darbams įgyvendinti lieka mažiau, tačiau sutelkus statinių savininkų, darbus atliekančių rangovų ir savivaldybės pastangas, projektai buvo įgyvendinti sėkmingai. Statinių savininkus taip pat raginame nenuleisti rankų, jei reikalingi didelės apimties darbai – projekto įgyvendinimą galima planuoti etapais ir kreiptis dėl dalinio finansavimo skyrimo atskiram etapui“, – sako Paveldosaugos sk. vedėjas Vitalijus Juška.

Savivaldybės skiriamų lėšų dalis projekto arba atskiro etapo įgyvendinimui sudaro iki 50 procentų jo sąmatinės vertės (medinės ir fachverko konstrukcijos objektų tvarkybos darbams iki 70 procentų), tačiau ne daugiau kaip 70 tūkst. eurų, o taikomųjų tyrimų projekto parengimo ir vykdymo darbams ne daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Prašymus paramai skirti gali teikti valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojai. Finansavimas skiriamas tvarkybos darbams, susijusiems su saugomo kultūros paveldo objekto išsaugojimu. Prioritetas teikiamas daugiabučių namų fasadų sutvarkymui, fasadų sutvarkymui iš gatvių pusės valstybės saugomose kultūros paveldo vietovėse – Klaipėdos senamiestyje, Naujamiestyje, Smiltynės gyvenvietėje, esant blogai statinio būklei, valdytojui prisidedant daugiau reikiamų lėšų pačiam.


  Miesto straipsnių vidus

  2021-03-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt