P0

Kriminalai ir nelaimės

Šaldytos mėsos produkcija prekiaujanti įmonė įtariama pajamų slėpimu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-23


Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdoje ir Kaune didmeninę prekybą šaldytais maisto produktais vykdančios įmonės pajamų slėpimo – apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir žinomai neteisingų duomenų apie įmonės pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Įtariama, kad įmonės atsakingo asmens nurodymu, pagal iš anksto sugalvotą nusikalstamos veikos planą, įtraukiant į nusikalstamas veikas įmonės darbuotojus, siekiant išvengti mokesčių, tyčia nurodyta į įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukti dalies iš Lenkijos įmonių įsigytos šaldytos (kebabų) mėsos produkcijos, kadangi Lenkijos tiekėjai, dvišaliu įmonių vadovų susitarimu, dalį šaldytos produkcijos galimai į Lietuvą atveždavo be apskaitos dokumentų (sąskaitų faktūrų). Įtariama, jog vėliau minėta šaldytos mėsos produkcija būdavo parduodama Lietuvoje veikiančioms viešojo maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms, o gautos piniginės lėšos galėjo būti neapskaitomos buhalterinėje apskaitoje.

Kovo 18 d. Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje, siekiant surasti tyrimui reikšmingus dokumentus ir buhalterinėje apskaitoje neapskaitytus pinigus, įmonių patalpose, įtariamųjų asmenų gyvenamosios vietose, automobiliuose ir prekybos vietose buvo atliktos 26 kratos, 14 iš jų – Klaipėdos apskrityje.

Kratų metu rasti ir paimti įvairūs buhalterinės apskaitos dokumentai, kompiuterinės laikmenos ir 234 940,25 eurų grynaisiais pinigais bei kiti tyrimui svarbūs daiktai.

Kratose dalyvavo apie 50 Klaipėdos ir Kauno apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnų.

Tyrimo metu nustatyti šeši, kaip įtariama, nusikalstamas veikas padarę asmenys, kuriems pareikšti įtarimai ir paskirtos kardomosios priemonės.


  2021-03-23

  Vienas komentaras apie “Šaldytos mėsos produkcija prekiaujanti įmonė įtariama pajamų slėpimu”

  1. AvatarTomas (IP: 78.60.159.74)

   Kokia įmonė čia?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt