P0

Miestas, Svarbu

Viešai pasiskiepyti nori ir Klaipėdos politikai (13)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-23


Klaipėdos politikai žarstė originalias idėjas, kaip uostamiestyje pagreitinti vakcinacijos nuo koronaviruso procesą. Vienas jų – viešai pasiskiepyti visiems miesto tarybos nariams, kitas – masinei vakcinacijai panaudoti Klaipėdos areną.

Klaipėdoje dar nėra nė 10 proc. paskiepytų gyventojų, tačiau nepanaudotų vakcinų kiekiai jau skaičiuojami tūkstančiais. Klaipėdos universitetinės ligoninės nuotr.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas, kaip jau tapo įprasta, savo posėdyje, kuris vyko antradienį, nagrinėjo, kaip Klaipėdoje vyksta skiepijimas nuo COVID-19.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas pateikė iš Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus gautą informaciją, jog kovo 22 dienos duomenimis, Klaipėdoje abiem vakcinos dozėmis jau yra paskiepyta 9,68 proc. arba 20244 gyventojai, o tai yra šiek tiek mažiau nei Lietuvos vidurkis. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad abiem vakcinos dozėmis Klaipėdoje yra paskiepyta apie 6,6 tūkst. gyventojų.

Tačiau Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje bei Europos Sąjungoje, aktualiausia problema tapo tai, jog laikinai buvo sustabdytas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina dėl galimai nesaugių šalutinių jos reakcijų.

Todėl žmonės ėmė vengti skiepų. Pavyzdžiui, kovo 10 dieną Klaipėdoje į vakcinavimo centrus turėjo atvykti pasiskiepyti 510 žmonių, kurie prieš tai patvirtino savo norą, tačiau pasiskiepyti atvykom vos 203.

Nuo kovo 22 dienos skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina Lietuvoje buvo atnaujintas, ja viešai pasiskiepijo ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda, ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tačiau šios vakcinos reputacija yra sužlugdyta“, – konstatavo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas.

Skaičiuojama, jog Klaipėdoje šiuo metu yra nepanaudota apie 3500 „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

Kovo 19 dieną Sveikatos apsaugos ministerija pakeitė vakcinavimo tvarką – žmonėms leista pasirinkti, kuria vakcina jie nori skiepytis.

Tie, kurie atsisakė skiepytis nepageidauta vakcina, dabar turėtų sulaukti savo sveikatos priežiūros įstaigos atstovo skambučio arba pasiskambinti patys. Jie bus įrašyti į eilę pasiskiepyti pageidaujama vakcina ir bus pakviesti tai padaryti, kai tik atsiras tokia galimybė.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė Vaida Raugelė pastebėjo, jog žiniasklaida viešino Lietuvos statistikos departamento duomenis, jog Klaipėdoje yra nepanaudotos daugiau nei 9000 vakcinos dozių.

„Kodėl tokie neatitikimai ir kuriais skaičiais reikia tikėti?“ – klausė politikė.

Tačiau atsakymo niekas pateikti negalėjo, nes Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė komiteto posėdyje negalėjo dalyvauti. Todėl politikai išreiškė pageidavimą, kad naujausia informaciją būtų pateikta per šią savaitę vyksiantį miesto tarybos posėdį.

Sveiktos ir socialinių reikalų komiteto narys Artūras Razbadauskas, kuris pats yra ir medikas, įžvelgė dar vieną problemą.

„Aš pats kaip medikas buvau paskiepytas sausio 19 dieną. Skiepo „garantija“ yra 90 dienų, o tai reiškia, kad visi medikai balandį vėl turi būti skiepijami. Tai aš sunkiai įsivaizduoju, kada ir kaip mes pasieksime tą tikslą, jog būtų tinkamai paskiepyta 70 proc. populiacijos. Be to, savivaldybė mažai ką gali padaryti, čia Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės klausimai“, – samprotavo A. Razbadauskas.

Tačiau Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas, regis, turėjo sumanymą, kaip išjudinti skiepijimo procesą Klaipėdoje.

„Gal ir mums, kaip Vilniui, reikia sugalvoti žalią pasą. Gal mums, visiems tarybos nariams, reikėtų viešai pasiskiepyti“, – siūlė K. Bagdonas.

„Pasižiūrėkite į savo pasą ir turėkite gėdos. Juk svarbiausia, kad būtų paskiepyti visi vyresni žmonės“, – pirmininką gėdino komiteto narė Alina Velykienė.

Ji tvirtino, kad išeitis yra Klaipėdos areną, kuria uostamiesčio savivaldybė keturias dienas per metus gali nemokamai naudotis, paversti vakcinacijos centru.

„Reikia organizuoti masinę vakcinaciją, o ne varinėti pensininkus po visas poliklinikas. Vilnius gali, Kaunas gali, o mes – ne“, – piktinosi A. Velykienė.

Jai antrino ir V. Raugelė, kuri tvirtino, jog Vilniaus ir Kauno pavyzdžiai rodo, jog vakcinacijos procesą galima organizuoti efektyviau, reikia tik lyderystės ir kūrybiškumo.

„Nelabai sutikčiau, kad mums reikia tų arenų. Pats savo tėvelį vežiau skiepytį į Klaipėdos miesto polikliniką. Nėra jokių eilių, viskas vyksta greitai ir sklandžiai. Problema yra vakcinų kiekiai. Jei turėtume daugybę dozių, kuriomis žmonės norėtų skiepytis, tada arenos reikia. Bet kol kas taip nėra“, – konstatavo A. Razbadauskas.


  2021-03-23

  13 komentarai “Viešai pasiskiepyti nori ir Klaipėdos politikai”

  1. AvatarSvarbumas (IP: 81.7.91.14)

   O kuo tie Klaipėdos politikai tokie svarbūs ar nusipelnę? Gal gyventojus aptarnauja kaip prekybos centrų kasininkės? Ar į iškvietimus vyksta kaip policininkai ar gaisrininkai? Kam 65 ir daugiau – pirmyn, o kitų SAM ministro įsakyme nėra.

  2. Avatarsklando kalbos (IP: 83.171.17.102)

   kad Bagdonas prastas komiteto pirmininkas, kažin kaip ten iš tiesų?

  3. AvatarKlaipėdietė (IP: 88.118.164.146)

   Gal ir aplenkė Vilnių ,bet tokie kiekiai nepanaudotos vakcinos rodo blogą darbo organizavimą. Kas nusprendė, kad nenorima skiepytis Astra Zenika- spauda? Gal slaugytojos, kurios skambina ir pabrėžia, kad skiepys Astra Zenika? Kodėl taip daro ,jeigu žmogus net neklausia? Nekelkite patys širšalo. Norim skiepytis bet kokia vakcina ir kuo greičiau.

  4. AvatarSimona (IP: 188.69.195.232)

   Jeigu šiek tiek susipažinti su Klaipėdos specifika tai pusę klaipėdiečių yra prisirašę prie privačių poliklinikų. Šie žmonės skiepijami ne savo poliklinikose. Juos nukreipia į skiepų centrus. Ryšys tarp šeimos daktaro ir sk. centro vyksta rankiniu būdu. Todėl komunikacija bendraujant su pacijentu yra netinkama. Pirmą žinutę gavau apie galimą vakcinaciją. Atsakiau. Po savaitės gaunu iš šeimos daktaro. Klausia, kodėl neatsakiau. Sakau atsakiau. O mums pranešė, kad neatsakėt. Negana to kaip dispancerizuota, gaunu žinutę iš KUL. Ar norit skiepytis. Sakau taip. Po savaitės vėl praneša, jums dar ne laikas. Taigi darbą kažkas atlieka, bet aš dar nepaskiepyta.

  5. AvatarSTATISTIKA (IP: 77.79.44.37)

   Įdomumo dėlei atsidariau statistiką. Klaipėdos rodiklis 9,79 proc., Vilniaus 9,33 proc. Tai kieno rodiklis geresnis ir kodėl Klaipėdai iš VIlniaus mokytis reikia? Eikit patys į tas arenas, atrado afigieną pavyzdį 🙂 Gyventojui patogiausia pasiskiepyti savo poliklinikoj.

   • AvatarStatistikai (IP: 85.232.128.52)

    Ar Galinio Pylimo g yra Jūrininkų poliklinika????? Vieta kurioje maža vietos, nėra kur mašinos pastatyti, eilė gatvėje ateikit pažiūrėt. O kitos poliklinikos iš vis nepritaikytos kur skiepys koridoriuje?? jos juk įsikūrusios daugiabučių butuose

  6. AvatarRazbadaiskui (IP: 85.232.128.52)

   Nuvažiuokit šiandien į Galinio pylimo g pamatysit kokios eilės, mašinos nėra kur pastatyti visi gatvėje stovi. Arenoje erdvu ir patogu būtų buvę visiems.

  7. AvatarNuomonė (IP: 84.15.190.65)

   Susidaro nuomonė, jog tos dvi politikės tik parėkauti ir temoka, ir dar svarbu, kad spauda parašytų…Parekauti ir pakritikuoti daug proto nereikia, o ką iš tikro gero miesto labui jos yra padariusios? Gal tik mes nežinome, gal kartais jos ligoninės infekciniuose skyriuose savanoriavo, ar kokius kitus gerus darbus dirbo? Gal tik mes miestiečiai neinformuoti…

  8. AvatarOrganizuokite ir skiepykite norinčius (IP: 88.118.164.146)

   Tegul Klaipėdos valdžia geriau organizuoja skiepyjimą, kad nesivilktų gale. o ne paisto kažką ko nereikia

  9. AvatarKlaipėdietė (IP: 88.118.164.146)

   Nesuprantu, kaip pagreitisn. Duokite vakciną ,pasiskiepysiu pati. Kame reikalas. Norinčių yra tik neaiški tvarką kur kreiptis. Kodėl politikai turi skiepytis ne eilės tvarka. Suprantu Prezidentą, ministras pirmininkas , seimo pirmininkas ir viskas….Toliau eilė.

  10. AvatarSigita (IP: 188.69.213.182)

   Mažiau tegul visi nariai kalba, o tegul leidžia skiepytis visiems kas nori. Gaila, bet Klaipėda velkasi miestų gale pagal skiepyjimą.

   • AvatarNemoksa (IP: 86.100.115.93)

    Jei negebate pažiūrėti statistikos, tai ir tylėkit. Klp net Vilnių aplenkusi yra.

   • AvatarAnonimas (IP: 81.7.91.14)

    Statistika – tai didelis melas. Kiek Vilniuje gyventojų? 400 tūkst. Kiek Klaipėdoje ? 150 tūkst. Tai absoliutūs skaičiai skiriasi dvigubai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt