P0

Koronavirusas, Svarbu

I. Šimonytė: karantino pokyčiai priklausys nuo bendros dinamikos ir afrikinės viruso atmainos

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-03-24


Lietuvoje pastaruoju metu didėjant užsikrėtimų COVID-19 infekcija skaičiams, šalies Vyriausybė gerų žinių laukiantiems karantino atlaisvinimų neturi.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje premjerė Ingrida Šimonytė negalėjo tiksliai atsakyti, kada ir kaip šalyje gali būti keičiami karantino reikalavimai.

„Jei turėčiau konkretų atsakymą, tai tą sprendimą būtume priėmę jau šiandien “, – atsakydama į žurnalistų klausimą, ar nežadama griežtinti karantino, sakė premjerė.

Ji įvardijo dvi svarbiausias priežastis, nuo kurių esą priklausys karantino ribojimų griežtinimas arba švelninimas, jas pavadinusi dviem galvos skausmais.

„Vienas galvos skausmas yra išsiskyrusi dinamika skirtingose savivaldybėse ir Velykų švenčių keliama papildoma rizika dėl didesnio žmonių judėjimo (…). Kita, ne mažiau svarbi problema, yra Pietų Afrikos respublikos viruso atmaina”, – šiuo metu koronaviruso keliamus pavojus įvardijo premjerė.

Pasak I. Šimonytės, jei tam tikrose savivaldybėse būtų nustatytas šio viruso atmainos didesnis išplitimas, jose būtų taikomi ir griežtesni karantino reikalavimai. Esą šiuo metu labai daug reguliavimų yra susieta su rodikliais konkrečioje savivaldybėje, pvz., judėjimo, švietimo ugdymo situacija – pradinukų grąžinimas į mokyklas ir kt.

„Turint minty, kad juodose savivaldybėse situacija prastėja gana sparčiai ir labai gali būti, kad tas situacijos prastėjimas persikels į kitas savivaldybes (…), tai bijau, kad mums čia žiūrėti į bendrą rodiklį [sergamumo], kuris šiuo metu dar nėra labai aukštas, nelabai tinkama, mums reikia žiūrėti į bendrą dinamiką ir pakeliui atsirandančias naujas problemas, tokias, kaip Pietų Afrikos respublikos viruso atmaina”, – kalbėjo I. Šimonytė.


  2021-03-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt