P0

Miestas, Svarbu

Planuojama sovietinių kultūros rūmų rekonstrukcija: bus visko (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-24


Buvę Klaipėdos prekybos uosto kultūros rūmai, kuriuose veikė ir keli uostamiestyje gerai žinomi naktiniai klubai, o pastaraisiais metais – baldų komisas, turėtų tapti moderniu statiniu.

J. Janonio g. 27 ir 29 esantys pastatai bei jų teritorija turėtų neatpažįstamai pasikeisti. Kazio Bagdono “Facebook’e” paviešinta vizualizacija

Klaipėdos miesto tarybos narys Kazys Bagdonas socialinio tinklo „Facebook“ savo paskyroje pasidžiaugė, kad į Klaipėdą ateina investicijos – esą bus sutvarkyta teritorija, esanti prie J. Janonio ir Naujojo Uosto gatvių sankryžos.

„Tikriausiai ir Jums teko linksmintis čia, tik klubų pavadinimai keitėsi:  ,,Paradox“, ,,Global“,  ,,Kiwi“… Kitų kartų žmonės daugiau papasakotų apie šį pastatą. Deja, šiai dienai, tai nebėra traukos vieta. Sakyčiau dar vienas pastatas „vaiduoklis“. Pati vieta apleista, pastato fasadas nubyrėjęs. Dirbant su nekilnojamu turtu tenka bendrauti su daug žmonių ir šiandien sužinojau, kad ši vieta bus sutvarkyta. Atsiras komercinės paskirties pastatas. Sumažės pats pastato aukštis, yra suplanuotų papildomų parkingo vietų vietos gyventojams, bus sutvarkyta aplinka. <…> Džiaugiuosi, kad į Klaipėda ateina investicijos, kuriasi darbo vietos ir, žinoma, gražėja mūsų visų aplinka. Tikiuosi ir kiti miesto „vaiduokliai“ sulauks verslo dėmesio ir jie atgims naujai“, – džiaugėsi K. Bagdonas.

Paprašytas konkrečiau papasakoti apie šios vietos sutvarkymo planus, politikas nurodė kreiptis į bendrovę „A 405“, kuri esą parengė rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.

Bendrovės vadovas, architektas Gintaras Čičiurka neneigė, kad projektiniai pasiūlymai, kaip bus sutvarkyti J. Janonio g. 27 ir 29 esantys pastatai bei jų aplinka, yra parengti. Tačiau jis jokių planų nenorėjo komentuoti, kol projektiniai pasiūlymai nėra paviešinti Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje.

„Dabar juos tikrina savivaldybė. Palaukite dvi tris dienas ir tada bus galima kalbėti“, – žadėjo G. Čičiurka.

Šiek tiek kalbesnis buvo bendrovės „Lendat“ direktorius Tautvydas Lenckus. Ši bendrovė J. Janonio g. 27 ir 29 esančius pastatus ir jiems priskirtą sklypą įsigijo 2019 metais. Anksčiau J. Janonio g. 27 pastatas, kuriame yra sporto salė, priklausė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco“), o kitas statinys, kurio didžiojoje dalyje ilgiausiai veikė įvairūs naktiniai klubai, – Jūreivių aptarnavimo centrui.

Kazio Bagdono “Facebook’e” paviešinta vizualizacija

Prieš kelerius metus buvo patvirtintas šios teritorijos detalusis planas, kuriame numatyta, jog galima statyti komercinės paskirties pastatas, o jų aukštis gali siekti net iki 30 metrų. Tačiau T. Lenckus patikino, kad tokių aukštų pastatų tikrai nebus, nes nėra tokio poreikio.

„Sunku investicijų pritraukti tokiam dideliam projektui. Juo sunku sudominti, nes yra daug nusiskundimų dėl uosto veiklos. Šis pastatas juk buvo 10 metų pardavinėjamas, jis nieko nedomino. Bet žingsnis po žingsnio einame realaus rezultato link. Mes dar patys iki galo nežinome, kas bus. Realiai planuojame tik pastatą. Kai jis atsiras, kai bus laisvos patalpos, tada ir bus matyti, kam jos bus reikalingos. Manau, kad bus visko – tiek administracinės, tiek prekybos patalpų. Dabar svarbiausia susitvarkyti pastatą, teritoriją, o kai jau turėsime plotus, žiūrėsime, kam juos panaudoti. Norime būti optimistai, bet esame realistai“, – kalbėjo T. Lenckus.

Apleisti ir apgriuvę buvę Klaipėdos prekybos uosto kultūros rūmai tikrai nepuošia miesto. Kazio Bagdono nuotr.

Jis tvirtino, jog norint išlaikyti optimizmą, tolimų planų nedėliojama, o viskas planuojama etapais.

Miesto straipsnių vidus

„Tikrai dabar labai anksti kalbėti, kada ir kas šiame pastate atvers duris. Dabar mums svarbu projektinių pasiūlymų etapas. Kai jį sėkmingai įveiksime, tada judėsime toliau“, – pabrėžė pašnekovas.


  2021-03-24

  11 komentarai “Planuojama sovietinių kultūros rūmų rekonstrukcija: bus visko”

  1. AvatarA. V (IP: 86.12.63.27)

   Darys eilinę “parkovkę”.

  2. AvatarŽmogus (IP: 5.101.171.228)

   Galėtų pagrindinį fasadą išlaikyti, kaip NT paveldo dalį. Dabar projekto vizualizacijos praktiškai nieko nesiskiria nuo Lidl’o ‘dėžučių’.

  3. AvatarLina (IP: 84.15.178.137)

   Oi, kaip gera prisiminti. Šokiai parke kiekvieną dieną, stroike, partenkė, kultūrke, karininkų namai..
   Kino teatrai: Vaiva, Baltijos, Švyturio, Auroros, Vaidilos. Eilės prie bilietų kasų…
   O barai ir restoranai :Neringa, plius minus, Vetrunge, Neptūnas, Vėtra…

   • AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

    O Jurate ir Kastytis? Dar Banga, Pentagonas, Kava-ledai, Bildukas? 🙂

  4. AvatarHašekas (IP: 188.69.214.29)

   Partiankė sovietų laikais buvo geras klubas.🤣👍

  5. Avatargaile (IP: 195.182.76.3)

   Tai sporto salės nebebus 🙁

  6. Avatartancoras (IP: 207.244.89.114)

   ech atsimenu globale tusinom 2005 metais kazkur.. geriausias klubas buvo..o pries tai buvo nova indigo dada..po globalo buvo kiwi fabriq..i fabriqa uzejau 2013 metais berods, nieko gero jau nebuvo..sako jaunimas is klaipedos isvaziuoja niekas nevaiksto i tuos klubus..or seip net pries euru ivedimo pradejo labai brangti tie klubai studentams per brangiai….buvo dar neblogai paradoxe manhatane, nebloga muzika ir atmosfera ir ta uzdare !! alio !! liko siukslinas mr bond ir panasei kur net geda eiti.

  7. AvatarVietinis (IP: 77.79.44.53)

   Pagaliau tą griūvėsį sutvarkys. Baisu praeiti pro jį.

  8. AvatarNadežda (IP: 88.118.161.240)

   tik Kazys klysta, matyt neklubinis jis bičas 😉 Paradoksas buvo visai kitur (Minijos ir Pilies g. sankryžoje). O portiankėje veikė Indigo, Kiwi, Global ir DaDa klubai.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.158.6)

    jop, prakaitox’a dabar dievo tarnai uzeme

  9. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   Portiankė 😊 daug paauglystės prisiminimų😊 na ir kaip nūdienos Lietuvoje be normalios parkofkės prieky, nebeišeina kitaip lietuvių architektams. Tik gaila, kad ankstesnis, gerokai geresnis matytas, projektas neįgyvendinamas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt