P0

Regionas

Salantų teršalų šaltinis likviduotas, bet tyrimas ir stebėsena tęsiami

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-24


Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pranešė, kad jo Klaipėdos valdybos pareigūnai, ieškodami taršos šaltinio Salantų miestelyje Kretingos rajone, 3,5 arų plote iškasė 77 talpas (28 750 litrų), kuriose buvo ir naftos produktų, 20 talpų su metalinėmis detalėmis ir 48 akumuliatorius. Nuo miestelio tvenkinių nusiurbta 147,86 kub. m  naftos produktais užteršto skysčio.

Taip pat buvo rastas 250 litrų konteineris, užpildytas buteliais su neaiškios kilmės medžiagomis. Aplinkos apsaugos agentūros specialistams mėginius apžiūrėjus, preliminariai buvo nustatyta, kad tai plovikliai ir alkoholio produktai.

Taršos incidentui Salantuose likviduoti ir rasti taršos šaltinį prireikė kelių tarnybų pajėgų.

„Į įvykio vietą iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos dirbti atvykusiems departamento pareigūnams gelbėjo ne tik Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai, bet ir seniūnijos bei savivaldybės atstovai, įmonės „Kretingos vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“ darbuotojai. Lietuvos geologijos tarnybos specialistai darbams atlikti vežė savo techniką, Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai paėmė mėginius. Su metalo detektoriumi pagelbėjo Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanoriškų pajėgų Žemaičių apygardos kariškiai”, – pranešime cituojama AAD vadovė Olga Vėbrienė.

Šiuo metu AAD tęsia tyrimą, kad galėtų apskaičiuoti aplinkai padarytą žalą. Taip pat du kartus per savaitę imami mėginiai vandens užterštumui nustatyti, laukiama atliktų preliminarių ekogeologinių tyrimų rezultatų. Pradėti ir užteršto drenažo plovimo darbai.

Pranešimas apie naftos teršalus, besiliejančius į vandens telkinį Salantuose buvo gautas kovo 1 d.


  2021-03-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt