P0

Kultūra

Klaipėdiečių „Skrajojantis olandas“ – tarptautinėje operos platformoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-25


Balandžio 2 d. 19 val. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklis – Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas“ bus transliuojamas tarptautinėje operos platformoje „OperaVision“. 

Vienos įtakingiausių tarptautinių asociacijų „Opera Europa“ narys Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras balandžio 2-osios vakarą milijoninę Europos ir pasaulio operos gerbėjų auditoriją kvies į senąjį Klaipėdos elingą, kuriame praėjusių metų rugpjūčio 1 d. įvyko ir buvo nufilmuota R. Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ premjera.  

Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ remiama „OperaVision“ yra vertinama kaip sėkmingiausia operos platforma internetinėse medijose. Ji transliuoja per 200 pasaulio operos teatrų ir festivalių pastatymus. Pirmenybę suteikdama teatrams – tarptautinės organizacijos „Opera Europa“ nariams. Tai Madrido, Londono, Švedijos karališkieji teatrai, Paryžiaus nacionalinė opera, Romos, Budapešto, Varšuvos, Vienos operos teatrai, Suomijos nacionalinė opera ir kt. 

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras tarptautinę auditoriją kviečia mėgautis iki šiol sudėtingiausiu ir didžiausiu savo pastatymu, vadinamu 2020-ųjų Lietuvos operos įvykiu.  

„Skrajojantį olandą“ pastebėjo ir įvertino ne tik šalies publika, kritikai. Spektaklis ir jo kūrėjai net 13-oje nominacijų pristatyti „Padėkos kaukių“ ir „Auksinių scenos kryžių“ komisijų vertinimuose. Opera pretenduoja tapti geriausiu Klaipėdos spektakliu, o kūrėjai bei solistai minimi tarp pretenduojančių į aukščiausius šalies profesionalaus meno apdovanojimus. Nugalėtojai paaiškės kovo 26 ir 27-ąją, Lietuvoje minint Tarptautinę teatro dieną. 

INFORMACIJA

Vasarą R. Wagnerio opera pirmą kartą Lietuvoje skambėjo ten, kur pati aplinka audrino žiūrovų vaizduotę, – tarpukariu Klaipėdoje veikusios Paulo Willy Lindenau laivų statyklos komplekso elinge, iškilusiame 1937-1938 m. Pastatymą Klaipėdoje kūrė dirigentas Modestas Pitrėnas, koncepcijos autorius ir režisierius Dalius Abaris, režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų ir grimo dailininkė Sandra Straukaitė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis. Olando partiją atliko Vokietijoje dainuojantis bosas-baritonas Almas Švilpa, Zentos –  žinomas sopranas Sandra Janušaitė, Dalando – Vokietijos ir Šveicarijos operos teatruose dainuojantis bosas Tadas Girininkas.  Žiūrovai, stebėsiantys įspūdingos premjeros įrašą „OperaVision“ transliacijoje, išgirs ir Rafailą Karpį (Vairininkas), Dalią Kužmarskytę (Marija), iš latvių tenorą Andrį Ludvigsą (Erikas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro chorą ir orkestrą.  

„Skrajojančio Olando“ scenos plotis siekia kone 50 metrų, o kai kur veiksmas vyksta beveik 17 metrų aukštyje.


  2021-03-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt