P0

Politika, Svarbu

Karantinas – iki balandžio pabaigos, per Velykas – sugriežtintas judėjimas

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-03-26


Penktadienį skubos tvarka sušauktame Vyriausybės posėdyje nuspręsta karantiną pratęsti iki balandžio 30 d., tačiau naujų ribojimų be sugriežtinto judėjimo tarp savivaldybių Velykų savaitę Ministrų kabinetas neįvedė.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į pastaruoju metu šalyje blogėjančius COVID-19 rodiklius.

Taip pat praplėstas sąrašas darbuotojų, kurie prieš pradėdami veiklą privalės pasitikrinti, ar neserga SARS -COV-2 liga, bei periodiškai atlikti testus.

I. Šimonytė pripažino, jog vakcinacija kai kuriose savivaldybėse vyksta vangiai

„Duomenys rodo, kad naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantys 100 tūkstančių gyventojų, pastarosiomis dienomis buvo beveik 280, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas – virš 7 proc., vidutinis atvejų skaičius per 7 dienas jau siekia 611, paskutines dvi savaites ir susirgimų skaičius, ir teigiamų testų dalis, deja, pradėjo didėti, ligoninėse yra hospitalizuota beveik 800 asmenų ir daugiau nei 650 iš jų reikalingas gydymas deguonies terapija, arti 100 asmenų gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose(…), net 14 šalies savivaldybių šiuo metu patenka į taip vadinamą juodąją zoną”, – priežastis, kodėl dar mėnesiui siūloma šalyje pratęsti karantiną, Vyriausybės nariams vardino sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jo teigimu, šiuo metu šalyje jau nustatyti 225 britiškosios koronaviruso mutacijos atvejai, patvirtinti ir pirmieji užsikrėtimai afrikietiškąja infekcijos atmaina.

„Galimas viruso su šia mutacija išplitimas pavojingas dėl jam būdingo sumažėjusio antikūnų efektyvumo, neutralizuojant virusą ir su tuo susijusios didesnės galimybės užsikrėsti šia atmaina pakartotinai”, – Pietų Afrikos respublikos viruso atmainos specifiką įvardijo ministras.

Kartu jis pasiūlė sugriežtinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių jau nuo šeštadienio, kovo 27 d., iki balandžio 6 d. (išsamiai – str. pabaigoje).

Testai – nemokamai

Be to, posėdyje papildytas nutarimas, reglamentuojantis sąrašą darbuotojų, kurie prieš pradėdami savo veiklą ne tik privalės pasitikrinti dėl COVID-19, bet ir turės periodiškai tikrintis, ar neserga.

Į šią darbuotojų grupę patenka visi, kurių veikla susijusi su galimais kontaktais, pradedant nuo sveikatos, socialines paslaugas teikiančiųjų iki švietimo, verslo bei pačių įvairiausių kultūros įstaigų darbuotojų.

Akcentuota, jog šie papildymai skirti naujai veiklas pradedantiems darbuotojams, viliantis, kad po Velykų tokių veiklų galėtų atsirasti daugiau.

Vėliau Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos išplatintame pranešime patikslinta, jog testai privalomi visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams. Taip pat ir visiems kitų įstaigų darbuotojams, kurie teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose. 

Tas pats tinka ir kitų kontaktinių veiklos sričių darbuotojams. Testai visiems bus atliekami nemokamai valstybės biudžeto lėšomis. Išsamiai – čia.  

I. Šimonytės netenkina vakcinacijos tempai

„Laiko nusipirkti mums ne visai pavyko, kad spėtume suvakcinuoti bent jau amžiaus rizikos grupę, tai dabar turint mintyje, kad tas savivaldybių išsiskyrimas yra išlikęs, nors padėtis, tiesą sakant, banguojančiai prastėja turbūt daugumoje, bet dalis savivaldybių vis dar sugeba laikytis žemiau 200 atvejų 100 tūkst. žmonių. (…) Akivaizdu, kad ta situacija yra labai labili, matyt, kad čia pagrindinis tikslas yra išsisaugoti tas savivaldybes su ta geresne padėtimi, lokalizuoti Pietų Afrikos respublikos atmainą, išsiaiškinus visus tuos įtartinus atvejus, ir per tą laiką vakcinuoti kuo daugiau rizikos grupių, ypatingai tose savivaldybėse, kuriose padėtis yra pati prasčiausia”, – posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Ji ragino gyventojus per Velykas, kaip ir per Kalėdas, „pabūti namuose be bruzdesio ten, kur saugu”. I. Šimonytės teigimu, „britiškos atmainos yra ne 200 atvejų, kaip ministras minėjo, bet turbūt jau pusė atvejų, kuriuos nustatome”.

Kartu ministrė pirmininkė informavo, jog pirmadienį rinksis Ekspertų taryba ir neatmetė, jog kai kurie karantino reikalavimai gali ir griežtėti.

Judėjimo ribojimai

Nuo kovo 27 d. iki balandžio 5 d. 24 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai
vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėse juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.


  2021-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt