P0

Regionas

Kretingai 2020-ieji buvo rekordiniai pagal rekonstruojamų kelių skaičių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-26


„Nepaisant COVID-19 bei tekusių iššūkių valdant pandemijos plitimą, Kretingos rajono savivaldybė pernai tęsė, pradėjo įgyvendinti ar baigė įgyvendinti beveik 80 didesnių ir mažesnių infrastruktūros gerinimo projektų. Savivaldybei sėkmingai pavyko pasinaudoti ir dėl COVID-19 atsiradusiomis naujomis galimybėmis pritraukti papildomų lėšų – beveik 3 mln. eurų – rajono infrastruktūros projektų įgyvendinimui“, – teigė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, ketvirtadienį rajono politikams pristatęs Savivaldybės mero ir tarybos 2020 metų veiklos ataskaitą.

Rajono vadovas pažymėjo, kad pernai įprastu ritmu gyventa vos porą pirmųjų mėnesių.

„Jau nuo 2020-ųjų kovo dėl pandemijos ir karantino turėjome dirbti kitu ritmu: persiorganizuoti ir aptarnauti klientus nuotoliniu būdu, valdyti pandemijos plitimą, skubiai organizuoti nuotolinį ugdymą, perorganizuoti sveikatos paslaugų teikimą, kartu užtikrinant būtinąją sveikatos priežiūrą gyventojams, operatyviai vykdyti nacionalinės valdžios sprendimus. Turbūt ant pirštų galima suskaičiuoti sritis ir organizacijas, kurių COVID-19 pandemija neprivertė koreguoti planų, įprastų procesų ir procedūrų“, – pranešime spaudai cituojamas rajono meras.

Pasak A. Kalniaus, 2020-aisiais atlikti Salantų gimnazijos priestato rekonstrukcijos darbai, baigti istorinės, reprezentacinės Kretingos dvaro rūmų verandos atstatymo darbai, atidaryta pirmoji Kretingoje pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikštė, Kretingoje įrengti modernūs požeminiai konteineriai, toliau tęsti viešosios infrastruktūros kompleksinio atnaujinimo darbai Salantuose, Darbėnuose, Kurmaičiuose, Grūšlaukėje, užbaigti – Kūlupėnuose.

„Pernai taip pat surengti pirmieji gyventojų iniciatyvų rinkimai, rengtas Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos projektas, ruoštasi Pranciškonų gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbams, kuriems atlikti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pritrauktas finansavimas, pradėta rengti Kretingos motobolo sporto bazės infrastruktūros atnaujinimo galimybių studija“, – teigė rajono vadovas.

Meras taip pat akcentavo, kad 2020-ieji Kretingos rajonui buvo rekordiniai pagal asfaltuojamų, remontuojamų ar rekonstruojamų kelių bei gatvių skaičių, kilometražą ir investicijas.

„Iš viso rajone pernai tvarkyta beveik 20 kelių ir gatvių – dvigubai daugiau nei užpernai, o nauju asfaltu buvo padengta virš 30 kilometrų rajono kelių bei gatvių arba beveik tris kartus daugiau nei pernai. Bendros Savivaldybės, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Europos Sąjungos investicijos į rajono kelių infrastruktūrą buvo kelis kartus didesnės nei 2019-aisiais ir siekė virš 15 milijonų eurų“, – sakė A. Kalnius.

Kretingos rajono meras pažymėjo, kad pandemijos paženklinti metai baigėsi permainomis rajono Taryboje ir Savivaldybės administracijos vadovybėje – gruodžio viduryje Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš pareigų, o naujųjų išvakarėse vykusio Tarybos posėdžio metu pranešta apie politinės daugumos bei mažumos persigrupavimą.

„Neabejoju, kad 2020-ieji buvo sudėtingi visiems – nuo per ekranus socialinius ryšius besimokančių megzti darželinukų iki pirmose koronaviruso fronto linijose dirbusių medicinos darbuotojų ar ilgus mėnesius veiklos negalėjusių vykdyti verslininkų. Gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Tačiau tikiu, kad 2020-ieji išmokė mus ne tik nuotolinio darbo subtilybių, bet ir prisitaikyti prie valandomis besikeičiančių sąlygų, prisiimti dar daugiau atsakomybės, efektyviau skirstyti resursus, operatyviai priimti sprendimus, susitelkti dėl bendro tikslo. Ar šias pamokas išmokome ilgam, pamatysime artimiausiais metais“, – teigė. A. Kalnius.

Susipažinti su Kretingos rajono savivaldybės mero ir tarybos 2020 metų veiklos ataskaita galima čia.


  2021-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt