Matyt, kad Kongą į merus išrinktų ir dar kartą (3)

Mums rašo
Arūnas Marčauskas
2021-03-26

Įpusėjo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kadencija. Liko tik dveji metai iki Klaipėdos miesto mero rinkimų. Ar klaipėdiečiai apturės padorų kandidatų į merus sąrašą? Ar vėl bus bezdama tik rinkiminiais lankstinukais ir lozungais likus kelioms dienoms iki rinkimų?

Padoresnės politinės jėgos geba kurti šešėlines vyriausybes, siekiančias efektyviau kontroliuoti Vyriausybės veiklą ir ruoštis valdžios paėmimui. Kas trukdo rimtesnėms Klaipėdos politinėms jėgoms ir jų kandidatams į merus daryti kažką panašaus ir tai viešinti? Tačiau…

Peržvelgus 2019 m. Klaipėdos miesto mero rinkimų dalyvių – kandidatų į mero postą – reakcijas į dabartinio Klaipėdos mero Kongo-Vytauto Grubliausko šių metų ataskaitą, pasidaro stipriai liūdna – strateginio mąstymo nerasta. Toks įspūdis, kad Kongas vėl būtų perrinktas į merus.

Vytautas Grubliauskas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Vienas kitas buvęs kandidatas skelbia tik emocionalias kritikos dozes, nutaikytas į paskirų rinkėjų grupių patenkinimą, bet alternatyvių sprendimų detalizacijų ir mechanizmų nerasta.

Žaliavalstiečių kandidatas anuomet į Klaipėdos merus Arvydas Vaitkus (Klaipėdos miesto tarybos narys) savo fb paskyroje visiškai tyli Klaipėdos mero ataskaitos tema. Nors 2019 m. Klaipėdos mero rinkimuose jis tik 10 procentų atsiliko nuo V. Grubliausko.

Konservatorių Agnės Bilotaitės (Vidaus reikalų ministrė, LR Seimo narė) ir libsąjūdiečių Simono Gentvilo (Aplinkos ministras, LR Seimo narys) tylėjimą Klaipėdos mero ataskaitos tema galima pateisinti. Anie toli nuo jūros ir užsiėmę valstybiniais reikalais.

Anuometinis rusofašistų kandidatas į Klaipėdos merus Viačeslav Titov (2019 m. užėmęs, beje, penktą vietą dvylikos kandidatų tarpe) savo fb paskyroje reklamuoja SPUTNIK V ir vargo nemato. Dzin jam ta Kongo ataskaita.

Centro partijos kandidatė į Klaipėdos merus Nina Puteikienė (Klaipėdos miesto tarybos narė) savo fb paskyroje emocionaliomis kritikos dozėmis maitina savo elektoratą, kuriam užtenka pasakyti „KONGAS, PULK” ir jis jau loja. Gi savo, kaip politikės, fb puslapyje dalinasi puteikiškai gražuliško piketo prie Seimo vaizdo įrašu.

Visiškai nieko apie š. m. Klaipėdos mero V. Grubliausko ataskaitą nepasakė šie buvę kandidatai į Klaipėdos merus: socdemų Benediktas Petrauskas, komiteto „Mano Klaipėda“ Kazys Paulikas, komiteto „Už pokyčius Klaipėdoje“ Artūras Žalys, darbiečių Benas Šimkus, žaliųjų partijos Modestas Nugaras ir tvarkiečių-teisingiečių Lina Šukytė-Korsakė.

Ar reikia suprasti, kad visi aukščiau minėti buvę kandidatai tikrai tikrai jau niekada niekada nebepretenduos į Klaipėdos mero postą?

Šis tekstas – asmeninė autoriaus nuomonė. Rubrikoje „Mums rašo“ publikuojamos nuomonės, už kurias redakcija neatsako.

Žymos: | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Matyt, kad Kongą į merus išrinktų ir dar kartą”: 3

 1. Nezabitauskas parašė:

  Autoriau, o kur Nezabitauskas? Tiesa, tas tinginys ilgiau kaip metus meru nežada būti. Padarys tris darbus ir atsistatydins. Tie darbai – blaivykla, galas rūkymui viešose vietose, „Baltijos” k/t paėmimas visuomenės reikmėms. Dar būtų gerai milijoninių projektų peržiūra, bet ar sveikatos užteks?

 2. Anonimas parašė:

  „Liko tik dveji metai iki Klaipėdos miesto mero rinkimų”

  O as it galvoju is kur čia toks sujudimas

 3. Tomas parašė:

  Taikliai pasakyta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Klaipėdos meras arklius keičia brastoje*

Nors liaudies išmintis sako, kad arkliai brastoje nekeičiami, Arvydas Vaitkus elgiasi kitaip. Birželio 11 d. jis pakeitė savo paties potvarkį ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Miestas

Remontuojama krantinė ir skveras

Kairiajame Dangės upės krante pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai. Juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Piktinasi mero sprendimu dėl kultūros projektų finansavimo 

Yra minčių ir apie boikotą – toks pareiškimas nuskambėjo antradienį surengto uostamiesčio mero sudarytos Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo ...
2024-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This