P0

Politika

Prašo atlikti tyrimą dėl galimos „Grigeo Klaipėda“ advokatų įtakos Seimo nariui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-26


Klaipėdoje išrinkti parlamentarai Audrius Petrošius, Arvydas Pocius, Ligita Girskienė, Simonas Gentvilas ir jų kolega Linas Jonauskas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši ištirtų, ar parlamentaras Vytautas Gapšys nesupainiojo interesų.

V. Gapšiui yra tekę aiškintis ir Klaipėdos apygardos teisme. Palmiros Mart nuotr.

Kreipimasis gimė po ketvirtadienio LRT publikacijos, kurioje teigiama, jog  šis Seimo narys yra susijęs su AB „Grigeo Klaipėda“ advokatais, kurie galimai darė neteisėtą įtaką, kad jis kreiptųsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą prašydamas ištirti 2002 m. aplinkos ministro įsakymu patvirtintos metodikos, pagal kurią skaičiuojama gamtai padaryta žala, teisėtumą.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad straipsnyje nurodoma, jog pareiškime Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui Seimo nario Vytauto Gapšio naudojami argumentai pažodžiui atitinka AB „Grigeo Klaipėda“ ir jai atstovaujančių advokatų kontoros „Glimsted“ viešojoje erdvėje skelbtus teiginius. Be to, Seimo narys Vytautas Gapšys nepaneigė, kad pareiškimą teismui jam padėjo surašyti advokatai, o atsižvelgus į tai, kad pareiškimo teismui turinys ir advokatų kontoros „Glimsted“ viešojoje erdvėje skelbti teiginiai sutampa pažodžiui, galima daryti pagrįstą išvadą, kad Seimo nariui teisinę pagalbą teikė būtent minėtos kontoros advokatai. Todėl manytina, kad šiuo atveju Seimo narys Vyrautas Gapšys Seimo nario mandatą naudojo ne pagal paskirtį, t. y. ne valstybės ir rinkėjų, o galimai AB „Grigeo Klaipėda“ ir advokatų kontoros „Glimsted“ interesais, kas imperatyviai draudžiama Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 1 dalyje”, – rašoma kreipimesi. 

Jo autoriai prašo Seimo komisijos ištirti, ar V. Gapšys neveikė interesų konflikto situacijoje ir nepažeidė Seimo statuto bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo. 


  2021-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt