P0

Politika

Siūlo nušalinti Konstitucinio Teismo pirmininką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-26


Gargžduose išrinktas Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, siūlydamas kuo greičiau nušalinti nuo pareigų Konstitucinio Teismo (KT) pirmininką Dainių Žalimą, nes jau daugiau nei metai yra pasibaigusi jo kaip šios teismo teisėjo kadencija.

Petras Gražulis. Martyno Vainoriaus nuotr.

P. Gražulis primena, kad Konstitucijos 103 straipsnio 1 dalyje sakoma, jog „Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai“, o 108 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad „Konstitucinio Teismo teisėjo įgaliojimai nutrūksta, kai pasibaigia įgaliojimų laikas“.

Todėl, P. Gražulio manymu, D. Žalimas neteisėtai skelbiasi pareigūnu, einančiu KT pirmininko pareigas, nors jo 9 metų kadencija jau yra seniai pasibaigusi. Parlamentaro teigimu, jokių kitų konstitucinių pagrindų pratęsti šio asmens kadenciją nėra.

P. Gražulis prašo prezidento imtis jo kompetencijoje esančių priemonių, kad „kuo greičiau būtų sustabdytas neteisėtas D. Žalimo pirmininkavimas Konstituciniam Teismui ir kad kitas, kadencijos dar nebaigęs Konstitucinio teismo teisėjas būtų paskirtas laikinai einančiu Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas”.

Parlamentaras teigia, kad D. Žalimas yra „daug kartų dalyvavęs įvairiuose rinkimuose kaip Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas ir po to nuolat reiškęs paramą tai pačiai partijai, tuo pademonstruodamas, kad jis yra šališkas”.

„Todėl D. Žalimas todėl negali būti vienodai visiems teisingas, kas iš principo neleidžia jam būti jokio teismo teisėju”, – rašoma Seimo nario pranešime spaudai.


  2021-03-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt