P0

Kultūra, Svarbu

Auksiniai kryžiai parkeliauja ir į Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-27


Šeštadienio vakarą Tarptautinę teatro dienos proga Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Auksiniais scenos kryžiais apdovanoti Profesionaliojo scenos meno premijos laureatai. Penki apdovanojimai atiteko klaipėdiečiams arba su uostamiesčiu susijusiems kūrėjams.

Pirmasis iš jų Auksiniu scenos kryžiumi pasipuošė metų solistu tapęs Tadas Girininkas, įvertintas už Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatytoje operoje „Skrajojantis olandas“ atliktą Dalando vaidmenį bei Henriko vaidmenį operoje „Ana Bolena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Tadas Girininkas – palangiškis, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos auklėtinis. 

Metų spektakliu vaikams ir jaunimui tapo Klaipėdos lėlių teatre Itim Ensemble pastatytas spektaklis „Didysis sprogimas“.

Klaipėdos lėlių teatro atstovai

Metų šokėjos vardas skirtas Marijai Ivaškevičiūtei už vaidmenį šokio spektaklyje „Klajojančios kopos“ iš Šeiko šokio teatro.

Marija Ivaškevičiūtė

Metų šokėju tapo Niels Claes, nominuotas už vaidmenis šiuolaikinio šokio spektakliuose „i (aš)“ (Šeiko šokio teatras ir Maciej Kuźmiński Company) ir „Klajojančios kopos“ (Šeiko šokio teatras).

Niels Claes dėkojo Agnijai Šeiko, kad ji tikėjo juo net tada, kai jis pats netikėjo savimi.

Už režisūrą apdovanojimas įteiktas Daliui Abariui už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

Dalius Abaris

Už naujų sceninės išraiškos formų paieškas atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“ Lietuvos rusų dramos teatrui įteikęs klaipėdietis aktorius Darius Meškauskas linkėjo visiems teatralams, kad kuo greičiau baigtųsi kaip ir sovietmečiu „rašymas į stalčių”, kurį dabar cenzūruoja kovidas.

Kultūros ministerija buvo sulaukusi 75 siūlymų skirti Profesionaliojo scenos meno premijas už 2020 m. darbus.

Siūlymus skirti premijas vertino iš devynių teatro, šokio, dailės ir muzikos ekspertų susidedanti komisija: Margarita Alper, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Monika Jašinskaitė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Evgeniya Shermeneva, Janina Stankevičienė ir Birutė Ukrinaitė-Garbačiauskienė.


  2021-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt