P0

Kultūra

Dviem Klaipėdos dramos teatro aktoriams – po „Mūzą“

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-27


Tarptautinę teatro dieną su savo žiūrovais virtualiai šventę Klaipėdos dramos teatro aktoriai ir patys sulaukė dovanų. Šeštadienį jau penktą kartą išskirtinai šio teatro aktoriams įteiktos nominacijos „Mūza“.

Karantinas nesutrukdė įvertinti aktorių: A. Kuzmarskis “Mūzos” nominaciją įteikė R. Pelakauskui.

Jas įsteigė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, kuri nuo 2016 metų yra uostamiesčio Dramos teatro mecenatė.

„Mūzos“ nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama 1000 eurų piniginė premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990-ųjų Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą.

Kasmet įteikiama po dvi nominacijas: apdovanojimams teikiami per visą karjerą labiausiai nusipelnę aktoriai, režisieriai bei pastarojo teatrinio sezono metu ryškiausiai sužibėję jaunosios kartos kūrėjai.

Šiemet „Mūzos“ laureatu tapo daugybę išskirtinių vaidmenų Klaipėdos dramos teatre sukūręs aktorius Rimantas Pelakauskas. „Aš jau naktimis pradėjau sapnuoti pilną žiūrovų salę. Su didele viltimi tikiuosi, kad jau greitai visi mes galėsime susitikti didžiojoje scenoje ir pasisveikinti meno kalba“, – iš „Begos“ vadovo Aloyzo Kuzmarskio rankų priimdamas apdovanojimą kalbėjo R. Pelakauskas.

Tarp jaunosios kartos kūrėjų šiemet įvertinta aktorė Toma Gailiutė, kuriai ir buvo įteikta antroji „Mūzos“ nominacija. Aktorė net nepabandė nuslėpti savo susijaudinimo ir nuostabos. „Kiekvienam žmogui, kiekvienam aktoriui įvertiniams yra labai svarbu. Labai ačiū. Trūksta žodžių“, – ypač susijaudino T. Gailiutė.

Šiemet “Mūzos” nominaciją gavusi T. Gailiutė neslėpė, kad jai toks įvertinimas buvo labai netikėtas.

Nuo 2016 metų nominacijų „Mūza“ laureatais jau yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Nijolė Sabulytė, Igoris Reklaitis, Renata Idzelytė, Jonas Baranauskas, Linas Lukošius, aktorius, režisieriaus padėjėjas  Vaidas Jočys bei režisierius, ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas maestro Povilas Gaidys.


  2021-03-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt