P0

Nuomonės

M. A. M. A. pavyko, nors karalius vis tiek nuogas…

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-03-29


„Karantinas turi būti griežtas, bet jis turi neprovokuoti daryti veiksmų, kurie yra demonstravimas tam tikro nesiskaitymo su nustatytais reikalavimais, o atvirkščiai – ieškoti kūrybinių sprendimų, kurie pademonstruotų, kad saugantis, laikantis tam tikrų saugumo reikalavimų galima pasiekti, kad liga neišplistų ir, kita vertus, įvykis, renginys įvyktų ir visi būtų dėl to laimingi”.

Mėsos paviljone – žmonių kaip per Jūros šventę, apie jokį atstumų laikymąsi – nė kalbos negali būti. Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Taip, taip ir dar kartą taip! 100 proc. pritariu prezidentui ir pasirašau po kiekvienu čia cituojamu Gitano Nausėdos BNS pasakytu žodžiu, nors ir nesu prezidento gerbėja.

Tačiau labai gerbiu logišką, argumentais paremtą mąstymą ir kalbėseną bei organiškai nepernešu absurdiškų, nelogiškų veiksmų ir esu alergiška kvailybei.

Užtat pritariu tiems, kas prieš kvailybę pasisako tuo pačiu ginklu.

Kalbu apie iš visų pusių užpultus M. A. M. A. organizatorius, kuriems ploju atsistojusi. Nes šie jauni, kūrybingi ir juodojo humoro nestokojantys žmonės viešai pakartojo tai, ką senių seniausiai savo pasakoje buvo pasakęs Hansas Kristianas Andersenas – kad karalius yra nuogas.

Kaltinti renginio organizatorius už nelogiškus, vienas kitam prieštaraujančius Vyriausybės sprendimus – tai tas pats, kas kaltinti prekybos centro pardavėją dėl prekių pabrangimo.

„Mirus Vardenio Pavardenio mamai ir laidotuvėms vykstant kitoje savivaldybėje, jis ir (ar) jo vaikai vykti gali, o jo sutuoktinė – ne”, – taip mūsų šaunioji policija pateikia išaiškinimą apie judėjimo tarp savivaldybių ribojimus.

Panašu, kad pareigūnams, kalbant liaudiškai, nuo darbų su galva jau ne viskas gerai. O ir kaip galėtų būti gerai, jei jie, kaip paaiškėjo, iki karantino, matyt, tik varnas skaičiavo, jei štai jau gerą pusmetį sugeba tik nepriekaištingai atlikti vienintelę funkciją – stovėti postuose ir apgręžinėti atgal mašinas.

Savaitgalį buvau prekybos centre esančioje rūbų parduotuvėje, kuri, jos laimei, turi atsarginį išėjimą į lauką, dabar jau tapusį pagrindiniu. Didžiulėje erdvėje – vos kelios pirkėjos. Pačiame PC – žmonių nerasta.

Tą pačią dieną dar nuėjau ir į turgų. Mėsos paviljone – žmonių kaip per Jūros šventę, apie jokį atstumų laikymąsi – nė kalbos negali būti.

Tad mūsų brangiosios Vyriausybės prioritetai – akivaizdūs: svarbiausia lietuviui – prikimšti pilvą, tam politikai sudarė puikiausias sąlygos tiek maisto prekių parduotuvėms, tiek turgavietėms. Tuo metu atidaryti kitas parduotuves, neturinčias to išganingojo išėjimo į lauką – tik per Šimonytės lavoną!

Jau nekalbant apie galimybę per Velykas aplankyti vienišos, niekur nosies iš savo trobos neiškišančios močiutės. Net jei jūs ir pasiskiepijęs abiem vakcinomis arba persirgęs kovidu. Niu niu – nevalna!

Tuo pat metu, jei tik pageidaujate – su visa šeimyna galite skirsti į Egiptą, Tenerifę ar Maldyvus. Tiesa, parskridę, net jei jūsų testas bus neigiamas (o jis toks ir bus, nes su teigiamu nepraleistų oro uostas!) vis tiek turėsite mažiausiai 10 dienų sėdėti užsidaręs kambary.

Vardinti nelogiškus, vienas kitam prieštaraujančius Vyriausybės sprendimus galima būtų be galo, bet už mane tai jau padarė M. A. M. A. organizatoriai, kuriems vieninteliu veiksmu pavyko atkreipti visuomenės dėmesį į šitą kreivų veidrodžių karalystės politikų sukeltą abrakadabrą.

Pavyko puikiai, nes į tai pykčiu, pavydu ir kitais sunkiai tramdomais jausmais sureagavo ne tik karantino iškankinta visuomenė, bet ir pats šalies prezidentas, pateikęs vieną iš geresnių pastarojo meto savo interviu.

P. S. Akivaizdu, jog griežti karantino ribojimai norimų rezultatų neduoda, tad Vyriausybei būtina kuo skubiau imtis kitų, lankstesnių priemonių. Nebent ketinama žmones į karantiną suvaryti iki jų gyvenimo pabaigos…

Tai yra MANO ASMENINĖ nuomonė, kuri gali (ir turi teisę) nesutapti su kitų portalo darbuotojų nuomone...


  2021-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt