P0

Uostas ir jūra

Prasideda buriavimo praktikantų atranka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-29


Birželio 27-30 dienomis į Klaipėdą atplauks burlaiviai, dalyvausiantys regatoje „The Tall Ships Races 2021“.

Į Klaipėdą – starto uostą, šiuo metu užsiregistravę 44 laivai iš keturiolikos pasaulio valstybių, tačiau skaičiuojama, kad renginio metu Klaipėdą aplankys apie 60 laivių, iš kurių 10-12 priskiriami A klasei.

Sail Training International nuotr.

Pasirengusius jūros iššūkiui ir norintiems įgauti neeilinės patirties, jaunimo ugdymą jūroje propaguojantys burlaiviai ir renginio organizatorius kviečia 15–25 metų amžiaus jaunuolius mokytis buriavimo ir tapti tarptautinių įgulų nariais. Dalyvaujant atrankoje buriavimo patirtis nebūtina. Anketą rasite čia.

Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 30 jaunuolių, kuriems kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Turku (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras finišo mieste ir kelionė atgal į Klaipėdą autobusu) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Įprastai vieno praktikanto para burlaivyje kainuoja nuo 100 iki 150 eurų.

Komisiją, kuri vertins gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarys penki asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas, kapitonas ir nepriklausomas ekspertas.

Itin didelę reikšmę galutiniam vertinimo balui turės motyvacinis laiškas. Laiškas, kurio apimtis ne daugiau kaip 15 sakinių, turi įrodyti jaunuolio pasiryžimą ir norą susipažinti su jūriniu gyvenimu. Užpildytas anketas galima siųsti iki gegužės 1 d.

Tarptautinės lenktynės, kurioje įprastai dalyvauja laivai iš poros dešimčių valstybių, turi užtikrinti saugumą atsižvelgiant į kiekvienos dalyvaujančios valstybės pandeminę situaciją ir su ja susijusias nuostatas. Esama situacija lėmė ir naują terminologiją – laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“ kurio įguloje tik neigiamą testą gavę asmenys.

„Pirminiuose renginio planuose kūrėme situacijas tikintis, kad iki vasaros daugelis valstybių bus pasiekę aukštą vakcinacijos procentą. Akivaizdu, kad taip nebus ir mūsų renginys vyks su nemažais ribojimais. Todėl visi būsimi kadetai prieš lipant į laivą privalės atlikti ir gauti neigiamą Covid testo atsakymą. Mūsų tikslas, net ir šiais pandeminiais laikais suteikti šansą jauniems žmonėms ir tuo pačiu garantuoti maksimalų saugumą“, – pranešime cituojama „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Klaipėda didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu taps birželio 27-30 dienomis. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).


  2021-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt