P0

Transportas

Avarijų – kaip ir prieš karantiną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-30


Lietuvoje, nepaisant apriboto eismo judėjimų, skaičiuojama daugėjančių avarijų keliuose. Tai rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys – žalų skaičius keliuose jau perkopė 1000 per savaitę ir siekia tokį lygį, kaip ir prieš pandemiją praėjusių metų kovą. Per savaitę už žalas jau išmokama daugiau nei 1 milijonas 330 tūkst. eurų.

Draudimo ekspertas pastebi, kad žalų skaičius paskutinėmis savaitėmis grįžta į prieš karantiną buvusį lygį.

Klaipėdos mieste praėjusią savaitę fiksuotos 83 žalos per savaitę, o praėjusių metų tą pačią kovo savaitę jų būta mažiau – 71. Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

„2020 metų kovą, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, keliai išties ištuštėjo. „Lietuvos draudimo“ statistikoje akimirksniu skaičiavome tris kartus sumažėjusius žalų rodiklius  – turėjome apie 400 žalų per savaitę, tačiau tai netruko ilgai. Bendrovės rizikos specialistai fiksavo, kad eismo intensyvumas žymiai kritęs buvo tik vieną mėnesį, vėliau rodikliai ėmė po truputį kilti. Lygindami šių ir praėjusių metų pavasario pradžią, skirtumą matome labai mažą – 2020 m. kovo pirmosiomis savaitėmis fiksavome 2441 žalą, o dabar turime jau 2572“, – avaringumą keliuose pranešime spaudai analizuoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Gyventojai intensyviai juda miestuose

Bendrovės duomenys rodo, kad didžiausias judėjimas ir avarijų kiekis fiksuojamas Vilniuje, Klaipėdoje ir Kauno rajone.

Klaipėdos mieste praėjusią savaitę fiksuotos 83 žalos per savaitę, o praėjusių metų tą pačią kovo savaitę jų būta mažiau – 71.

Žalų ekspertas daro prielaidą, kad taip galėjo nutikti dėl keleto priežasčių.

Esą negalėdami keliauti tarp savivaldybių, gyventojai aktyviai juda miestuose, sugalvoja veiklų savo savivaldybių ribose, taip pat pradėjo veikti dar daugiau prekybos vietų, buvo atvertos mokyklų durys pradinukams ir kt.

Per savaitę išmokėta netoli 1,5 mln. eurų

A. Juodeikis pastebi, kad išmokėtos sumos žaloms taip pat grįžta į lygį prieš pandemiją, o kovo pirmąją savaitę sumų dydžiu net lenkė prieš metus buvusią kovo pradžią.

„Pernai, savaitę prieš paskelbiant karantiną, žalų suma siekė 1 milijoną 120 tūkst. eurų, o tą pačią savaitę šiemet žalų suma siekia daugiau nei 1 milijoną 330 tūkst. eurų“, – pastebi A Juodeikis.

Transporto straipsnių vidus kompas

Žvelgiant į rajonuose skirtas sumas transporto žaloms, jos šiemet taip pat jau grįžo į ankstesnį lygį.

„Vilniaus mieste šių metų kovo pirmą savaitę buvo išmokėta daugiau nei 330 tūkst. eurų suma, pernai tuo pačiu laikotarpiu už žalas mokėjome kiek daugiau nei 310 tūkst. eurų. Klaipėdos mieste taip pat matomas nežymus augimas. Žiūrint į tą pačią savaitę kovo pradžioje – pernai už žalas buvo išmokėta beveik 67 tūkst. eurų, o šiemet – kiek daugiau nei 72 tūkst. eurų per savaitę“, – skaičiais dalinasi „Lietuvos draudimo“ atstovas.


  2021-03-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt