P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos vadovai skiepytis nesiveržia (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-03-30


Nors savivaldybių merai ir administracijos direktoriai jau yra įtraukti į prioritetinę skiepijamų asmenų grupę, nei Klaipėdos meras, nei Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius dar nepasinaudojo galimybe gauti vakciną nuo COVID-19.

V. Grubliauskas ir G. Neniškis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klausimą, ar Klaipėdos vadovai jau pasiskiepijo, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje antradienį iškėlė jo narė Vaida Raugelė. Šis komitetas kas savaitę analizuoja duomenis, kaip Klaipėdoje vyksta vakcinacijos procesas, kaip jį būtų galima paspartinti.

„Klausiu ne todėl, kad man būtų įdomu, ką veikia direktorius ir meras. Klausiu todėl, nes toks jų pasiskiepijimas gal būtų papildoma motyvacija kitiems žmonėms. Juk valstybės vadovai skiepijosi būtent dėl tokios priežasties“, – kalbėjo V. Raugelė.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė tvirtino, jog pasiskiepyti yra kiekvieno žmogaus asmeninis sprendimas.

„Tiek mes, tiek meras, tiek direktorius asmeniškai priima sprendimus. Be to, tai yra duomenys, susiję su asmens sveikata, o jie nėra viešinami. Tad duomenų, ar jie vakcinavosi, tikrai neturiu“, – tvirtino R. Perminienė.

Politikai samprotavo, jog meras turbūt jau paskiepytas, kaip priklausantis prioritetinei grupei, į kurią patenka vyresni nei 65 metų žmonės. Tačiau Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui 65 metai sukaks tik šiemet gruodžio 1-ąją.

„Atviros Klaipėdos“ apie skiepus paklaustas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, jog vakcinuotis dar nesuskubo.

„Tikrai pasiskiepysime, jei tas skiepijimas ir toliau bus toks vangus, jei bus vakcinos likučių. Žinoma, kad skiepysimės tik „AstraZeneca“ vakcina. Tačiau dabar renkame kitas prioritetines grupes, kuriems tų skiepų labiau reikia – pareigūnai, ugniagesiai-gelbėtojai, paslaugų sektoriuje dirbantys žmonės. Bet jei vakcinų liks, šią savaitę pasiskiepysime. Tik tikrai ne dėl „piaro“, – tvirtino G. Neniškis.

Antradienį „AstraZeneca“ vakcina viešai pasiskiepijo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Kalbėdamas apie vangų skiepijimo procesą, G. Neniškis omenyje turėjo tai, kad pirmadienį, kai išskirtinę galimybę pasiskiepyti be išankstinės registracijos turėjo visi uostamiesčio švietimo darbuotojai ir abiturientai, ja pasinaudojo tik 270 žmonių.

Miesto straipsnių vidus

Be išankstinės registracijos švietimo darbuotojai ir abiturientai buvo skiepijami ir antradienį, o taip pat pranešta, kad toks vakcinavimas vyks ir trečiadienį bei ketvirtadienį.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Tiesa, be išankstinės registracijos švietimo darbuotojai ir abiturientai skiepijami tik „AstraZeneca“ vakcina. Savaitgalį ja tokiu būdu galėjo pasiskiepyti ir visi Klaipėdos senjorai. Tokia galimybe pasinaudojo tik 167 žmonės.

R. Perminienės teigimu, Klaipėdoje šiuo metu yra susikaupę apie 3000 „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Tačiau nė viena jų iki šiol nebuvo išpilta.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narys, Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas neslėpė, kad žmones reikia įkalbinėti skiepytis.

„Mes turime tokius duomenis, kad tik 5 procentai mūsų studentų, kurie turėjo teisę pasiskiepyti, tai padarė. Tad nėra besiveržiančių eilės. Reikia pripažinti, kad vakcinavimas yra pakankamai chaotiškas. Informacija apie tai, kad pirmadienį bus skiepijami švietimo darbuotojai, parėjo tik savaitgalį, o kyla labai daug klausimų. Pavyzdžiui, ar skiepytis gali ir švietimo įstaigų administracijoje dirbantys žmonės. Matome Vytauto Kasiulevičiaus žmonos skiepijimo istoriją ir visi suvokiame, kad patys negalime susigalvoti, ar turime teisę būti paskiepyti. Viskas visiems turi būti labai aiškiai išaiškinta. Be to, žmones reikia įkalbinėti skiepytis, nes žinome tos vakcinos reputaciją“, – realią situaciją atskleidė A. Razbadauskas.

R. Perminienė taip pat buvo linkusi daryti išvadą, jog švietimo bendruomenė nesiveržia skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Jei 270 asmenų per dieną paskiepijama, tai darome išvadą, kad šita prioritetinė grupė nenori priimti šitos vakcinos. Tuomet jau pereisime į kitą prioritetinę grupę ir ją kviesime skiepytis“, – tvirtino R. Perminienė.


  2021-03-30

  11 komentarai “Klaipėdos vadovai skiepytis nesiveržia”

  1. AvatarAukselis (IP: 86.100.58.98)

   Bijo daugelis, ne tik valdininkai. Kiekvienas protingas žmogus nesikeis į save visokį bruda. O šitą vakcina nekelia pasitikėjimo ne tik valdžiai, bet ir paprastam žmogui. Juk daryta viskas labai skubiai. Aš taip pat neskubės iu, pasižiūriu kas bus kai visi susiskiepys, o tada….

  2. AvatarNesvarbu (IP: 83.179.72.85)

   Durkit greičiau į riebų Gr. Užpakalį. Atsiprašau, ranką.

  3. AvatarAurelija (IP: 90.131.37.94)

   Žino, kad vėjai ir nesiskiepija. Pasižiūrėkit kiek aukštų postų užimantys nesiskiepija. Už tai koks spaudimas paprastiems žmonėms toks jausmas, kad genocidas vyksta.

   • AvatarGyventoja (IP: 46.249.189.202)

    Jei aukštą postą užima tai dar nereiškia, kad yra išprusęs medicinos srityje, kai net medikai ne viską žino

  4. AvatarPiktas (IP: 78.57.205.58)

   Na dabar labai patogu,savo”nora” dangstyti tuo,kad užleidi savo vakcina tom grupėms,kurioms labiau reikia,pvz.abiturientams,kuriems virusas net nekelia jokio pavojaus. Kuo ilgiau temsi,tuo daugiau sužinosi apie vakcinų nauda arba žala,o tada bus lengviau ir apsispręsti…

  5. AvatarAlius (IP: 90.135.231.101)

   Protingi žmonės,kad tą eksperimentinį brudą nesileidžia!

  6. AvatarRa (IP: 78.63.40.78)

   Laukia kol Sputniko atveš,kaip Šalčininkai kad laukia.

  7. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   Protingi ir be pavyzdžio pasiskiepys, o neprotingi pasiskiepys nes mano kad reikia viską daryti priešingai nei daro meras

  8. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   neniski,vakcinos yra ,pirmyn

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt