Klaipėdos vadovai skiepytis nesiveržia (11)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-03-30

Nors savivaldybių merai ir administracijos direktoriai jau yra įtraukti į prioritetinę skiepijamų asmenų grupę, nei Klaipėdos meras, nei Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius dar nepasinaudojo galimybe gauti vakciną nuo COVID-19.

V. Grubliauskas ir G. Neniškis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Klausimą, ar Klaipėdos vadovai jau pasiskiepijo, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje antradienį iškėlė jo narė Vaida Raugelė. Šis komitetas kas savaitę analizuoja duomenis, kaip Klaipėdoje vyksta vakcinacijos procesas, kaip jį būtų galima paspartinti.

„Klausiu ne todėl, kad man būtų įdomu, ką veikia direktorius ir meras. Klausiu todėl, nes toks jų pasiskiepijimas gal būtų papildoma motyvacija kitiems žmonėms. Juk valstybės vadovai skiepijosi būtent dėl tokios priežasties“, – kalbėjo V. Raugelė.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė tvirtino, jog pasiskiepyti yra kiekvieno žmogaus asmeninis sprendimas.

„Tiek mes, tiek meras, tiek direktorius asmeniškai priima sprendimus. Be to, tai yra duomenys, susiję su asmens sveikata, o jie nėra viešinami. Tad duomenų, ar jie vakcinavosi, tikrai neturiu“, – tvirtino R. Perminienė.

Politikai samprotavo, jog meras turbūt jau paskiepytas, kaip priklausantis prioritetinei grupei, į kurią patenka vyresni nei 65 metų žmonės. Tačiau Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui 65 metai sukaks tik šiemet gruodžio 1-ąją.

„Atviros Klaipėdos“ apie skiepus paklaustas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, jog vakcinuotis dar nesuskubo.

„Tikrai pasiskiepysime, jei tas skiepijimas ir toliau bus toks vangus, jei bus vakcinos likučių. Žinoma, kad skiepysimės tik „AstraZeneca“ vakcina. Tačiau dabar renkame kitas prioritetines grupes, kuriems tų skiepų labiau reikia – pareigūnai, ugniagesiai-gelbėtojai, paslaugų sektoriuje dirbantys žmonės. Bet jei vakcinų liks, šią savaitę pasiskiepysime. Tik tikrai ne dėl „piaro“, – tvirtino G. Neniškis.

Antradienį „AstraZeneca“ vakcina viešai pasiskiepijo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Kalbėdamas apie vangų skiepijimo procesą, G. Neniškis omenyje turėjo tai, kad pirmadienį, kai išskirtinę galimybę pasiskiepyti be išankstinės registracijos turėjo visi uostamiesčio švietimo darbuotojai ir abiturientai, ja pasinaudojo tik 270 žmonių.

Be išankstinės registracijos švietimo darbuotojai ir abiturientai buvo skiepijami ir antradienį, o taip pat pranešta, kad toks vakcinavimas vyks ir trečiadienį bei ketvirtadienį.

Tiesa, be išankstinės registracijos švietimo darbuotojai ir abiturientai skiepijami tik „AstraZeneca“ vakcina. Savaitgalį ja tokiu būdu galėjo pasiskiepyti ir visi Klaipėdos senjorai. Tokia galimybe pasinaudojo tik 167 žmonės.

R. Perminienės teigimu, Klaipėdoje šiuo metu yra susikaupę apie 3000 „AstraZeneca“ vakcinos dozių. Tačiau nė viena jų iki šiol nebuvo išpilta.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narys, Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas neslėpė, kad žmones reikia įkalbinėti skiepytis.

„Mes turime tokius duomenis, kad tik 5 procentai mūsų studentų, kurie turėjo teisę pasiskiepyti, tai padarė. Tad nėra besiveržiančių eilės. Reikia pripažinti, kad vakcinavimas yra pakankamai chaotiškas. Informacija apie tai, kad pirmadienį bus skiepijami švietimo darbuotojai, parėjo tik savaitgalį, o kyla labai daug klausimų. Pavyzdžiui, ar skiepytis gali ir švietimo įstaigų administracijoje dirbantys žmonės. Matome Vytauto Kasiulevičiaus žmonos skiepijimo istoriją ir visi suvokiame, kad patys negalime susigalvoti, ar turime teisę būti paskiepyti. Viskas visiems turi būti labai aiškiai išaiškinta. Be to, žmones reikia įkalbinėti skiepytis, nes žinome tos vakcinos reputaciją“, – realią situaciją atskleidė A. Razbadauskas.

R. Perminienė taip pat buvo linkusi daryti išvadą, jog švietimo bendruomenė nesiveržia skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

„Jei 270 asmenų per dieną paskiepijama, tai darome išvadą, kad šita prioritetinė grupė nenori priimti šitos vakcinos. Tuomet jau pereisime į kitą prioritetinę grupę ir ją kviesime skiepytis“, – tvirtino R. Perminienė.

Žymos: | | | | |

Komentarai (11):

Atsakymų į “Klaipėdos vadovai skiepytis nesiveržia”: 11

 1. Aukselis parašė:

  Bijo daugelis, ne tik valdininkai. Kiekvienas protingas žmogus nesikeis į save visokį bruda. O šitą vakcina nekelia pasitikėjimo ne tik valdžiai, bet ir paprastam žmogui. Juk daryta viskas labai skubiai. Aš taip pat neskubės iu, pasižiūriu kas bus kai visi susiskiepys, o tada….

 2. Nesvarbu parašė:

  Durkit greičiau į riebų Gr. Užpakalį. Atsiprašau, ranką.

 3. Aurelija parašė:

  Žino, kad vėjai ir nesiskiepija. Pasižiūrėkit kiek aukštų postų užimantys nesiskiepija. Už tai koks spaudimas paprastiems žmonėms toks jausmas, kad genocidas vyksta.

 4. Piktas parašė:

  Na dabar labai patogu,savo”nora” dangstyti tuo,kad užleidi savo vakcina tom grupėms,kurioms labiau reikia,pvz.abiturientams,kuriems virusas net nekelia jokio pavojaus. Kuo ilgiau temsi,tuo daugiau sužinosi apie vakcinų nauda arba žala,o tada bus lengviau ir apsispręsti…

 5. Alius parašė:

  Protingi žmonės,kad tą eksperimentinį brudą nesileidžia!

 6. Ra parašė:

  Laukia kol Sputniko atveš,kaip Šalčininkai kad laukia.

 7. Anonimas parašė:

  Protingi ir be pavyzdžio pasiskiepys, o neprotingi pasiskiepys nes mano kad reikia viską daryti priešingai nei daro meras

 8. Antanas parašė:

  neniski,vakcinos yra ,pirmyn

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Tapęs taksistu ėmė gerintis Gintarui Neniškiui*

Spyglys trečiadienį dar kartą įsitikino, kaip žmogui keistis niekada nevėlu. Tai pademonstravo ne kas kitas, o jo mylimiausias deputatas Vidmantas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Spyglys sveikina Vytautą Grubliauską su trečiu nuopuoliu*

Prapilti mero rinkimai, paskutinė vieta sąraše į Europos Parlamentą ir 43 vieta buvusių komunistų sąraše į Seimą – tokius karjeros ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This