P0

Koronavirusas

Savivaldybėms premjerė pažadėjo daugiau vakcinų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-03-31


Nors šios savaitės tradiciniame trečiadienio Vyriausybės posėdyje jokių karantino pokyčių svarstyta nebuvo, po jo vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje premjerė pažėrė ir gana optimistinių pažadų.

Pasak Ingridos Šimonytės, pagrindinis artimiausio laiko uždavinys „bus kaip įmanoma geriau panaudoti tas vakcinas, kurių šią savaitę tikrai gausime jau labai nemažai”.

Premjerė savivaldybes ragino gyventojus skiepyti aktyviau.

Ministrės pirmininkės teigimu, savivaldybėms bus skirta daugiau nei 130 tūkst. vakcinų dozių, iš jų pirmam skiepui teks beveik 100 tūkst.

„Paskirstymas suplanuotas taip, kad savivaldybės tikrai galės, jeigu imsis priemonių, paskiepyti ne taip mažai rizikos grupėje esančių asmenų”, – vylėsi I. Šimonytė.

Ji taip pat pranešė, jog nuo balandžio mėnesio už darbą savaitgaliais vakcinavimą atliekantiems darbuotojams bus mokama pagal naujus, didesnius, įkainius ir ragino savivaldybes gyventojus skiepyti ir laisvadieniais.

Atsakydama į žurnalistų klausimą apie tai, kada galima laukti naujų karantino ribojimų, premjerė teigė, jog tai priklausys „nuo dinamikos artimiausiomis dienomis”.

„Tai priklauso nuo to, kaip mes patys visi kartu elgsimės, jeigu šventes stengsimės sutikti saugiai ir pernelyg nekeldami rizikos (…) ir nebus kažkokio reikšmingo spaudimo sveikatos sistemai, kol kas ji yra daugiau mažiau stabili (…), tai manau, kad gali kažkokių labai specialių ar griežtų sprendimų Vyriausybei ir pavykti išvengti”, – kalbėjo I. Šimonytė, kartu pasidžiaugusi, jog pastaruoju metu „pavyko padidinti testavimo apimtis”.

Į kitą posėdį, kuriame bus svarstomi ir su karantino režimu susiję klausimai, Vyriausybė žada rinktis iškart po Velykų.


  2021-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt