P0

Jūros istorijos

Kaip statomi laivai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-03-31


Virtualioje Lietuvos jūrų muziejaus pamokoje bei „Laivo fizikos klasėje“, įrengtoje Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje, galima sužinoti, kaip statomi laivai.

Antikos epocha atvėrė kelią laivams, kai raižant bangas buvo atverti vartai ir pasaulio pažinimui. Suklestėjusi laivyba ir laivų statyba, išryškino laivų tipus (krovininiai, žvejybos, susisiekimo ar kariniai) ir plaukiojimo rajoną (vidaus vandenų, pakrančių ir jūriniai).

Iki pat XIX a. medinis laivo korpusas ir burė buvo esminės konstrukcinės dalys, be kurių į jūras neišplaukdavo nei vienas laivas. Išmokta medieną apdirbti ir pritaikyti laivybai: medžio išlenkimas, atskirų dalių sujungimas, tarpų tarp lentų hermetizavimas.

Išsivystė pagrindiniai medinio korpuso apkalimo būdai.

Laivai kaip ir gyvi organizmai (žmonės ir gyvūnai) yra sudaryti iš dalių, be kurių negalėtų egzistuoti. Jie turi stuburą (kilį), griaučius (špantus) ir sandarumą užtikrinančią odą (bortų apkalą).


  2021-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt